Коломацька громада: голову не переобиратимуть, оренду за землю можуть переглянути

14.02.2022 17:00 Коломак
Фото: Сторінка у Фейсбук Коломацької селищної ради Фото: Сторінка у Фейсбук Коломацької селищної ради

У Коломацькій територіальній громаді вщухає протистояння: сторони, які були втягнуті в конфлікт, наразі почали будувати діалог.

Нагадаємо, що раніше «Слобідський край» писав про неспокійну обстановку в Коломацькій ТГ. Спроби групи людей зібрати необхідну кількість підписів за відкликання очільника громади закінчилися тим, що в територіальну виборчу комісію в установлений законодавством термін не було подано потрібних 1500 підписів виборців, які б підтримали цю ініціативу.

Сам голова Коломацької селищної ради поділився своїм баченням ситуації.

– Проєкт «Проти Гуртового» протягом двох місяців нарощував зростання соціальних суперечностей у громаді, брехливими повідомленнями знижував імідж громади за її межами. Проте, день за днем, попри намагання піару на темі «за народною ініціативою», втрачав свій «ідеологічний» лоск і завершився так, як мав завершитися. Жителі Коломацької громади у своїй переважній більшості розібралися, що групі «ображених, скривджених і незадоволених» не потрібні турботи громади, їм потрібні лише гарантії непорушності ключових власних інтересів (у кожного з них вони свої), а відкликання селищного голови із самого початку мала замовницький характер з дальнім прицілом замінити діючу селищну владу своїми кандидатурами, – прокоментував ситуацію Володимир Гуртовий.

Читайте також: Як у Коломацькій громаді відзначають Дні сіл та селища

Зауважимо, що після попередньої публікації до редакції «Слобідського краю» надійшло звернення від Групи АГРОТРЕЙД щодо ситуації в Коломацькій територіальній громаді. У цьому листі агрохолдинг однозначно відсторонився від збору підписів за відставку Гуртового, а також висловив офіційну позицію щодо взаємодії з громадою. Зокрема, у зверненні зазначено наступне (у скороченому варіанті): «Сьогодні надходження від Групи АГРОТРЕЙД – це 10 % бюджету громади. Ми стабільно наповнюємо Коломацький бюджет. За останні три роки сума щорічних податків збільшилась з 4 до 7 мільйонів. …У нашому договорі із селищною радою у 2020 році було приписано зобов’язання нами сплатити податки як за 20-й рік, так і частково наперед за 2021-й, що ми і зробили у розмірі 2,7 мільйона гривень. …Ураховуючи сплачені наперед гроші, сума податків за 2021 рік склала 6 мільйонів 400 тисяч гривень, а у 2022-му ця сума ще зросте майже до 7 мільйонів.

Крім цього, Група АГРОТРЕЙД завжди реагувала на звернення голови громади: так напередодні опалювального сезону, коли газ дорожчав, а платіжки зросли, ми додатково спрямували в Коломацький бюджет майже 900 тисяч гривень податків, при цьому змусивши чекати інші громади.

Що стосується орендної плати, яка виплачується пайовикам, то вона зафіксована в договорах. І ми ще раз наголошуємо, що по діючих угодах усі зобов’язання виконані.

Для нас є дуже важливим діалог з пайовиками, тому 25 січня протягом дня в офісі СТОВ «Колос» представник керівництва компанії проводив особисті зустрічі з орендодавцями.

Читайте також: Ремонтують дорогу між Коломаком та Колонтаєвом: що змінилося за два місяці. Фото

Ми приділяємо велику увагу нашим соціальним проєктам. Разом з місцевими мешканцями ми долучилися до акції з озеленення планети й висаджували дерева в селі Шелестове. Протягом року ми виділили нашим орендодавцям майже 300 тисяч гривень позик як допомогу під час складних життєвих обставин.

Під час пандемії прискорили виплату орендної плати наперед для людей, які опинились у важких життєвих ситуаціях, вона має бути виплачена протягом 5 робочих днів після отримання заявки.

Обурює і теза в статті про те, що наше підприємство нібито розпочало кампанію зі збору підписів серед місцевого населення щодо зняття з посади очільника Коломацької громади Володимира Гуртового. Категорично заявляємо, що ніколи не беремо участі в політичному житті громад, а якщо серед членів ініціативної групи чи тих, хто підписався за відставку голови, є працівники нашого підприємства, то це виключно їх думка і право реалізовувати свої громадянські права, на яке ми як сучасна компанія жодним чином не впливаємо».

На сьогодні, зі слів Володимира Гуртового, вже знайдено спільну мову з Групою Агротрейд. Зокрема, ведуться перемовини з приводу перегляду сплати за оренду паїв для населення та оформлення належним чином земель, які на сьогодні обробляє агрохолдинг.