Захисники просять передати малюнки: як бійцям з Коломака збирають допомогу

16.02.2023 09:49 Коломак
Місцеві жителі та школа селища Коломак Харківської області збирають пакунки для ЗСУ.

Волонтерка ГО “За кращий Харків” Валентина Віштейн розповіла кореспондентці медіа “Слобідський край”, як земляки та небайдужі люди збирають допомогу для захисників з Коломацької громади.

– До нас звертається дуже багато людей, і самі бійці, і матері й жінки захисників. Ми допомагаємо всім, хто кличе про допомогу – Краснокутськ, Коломак, увесь Богодухівський район. І Харкову також допомагаємо, – розповідає Валентина Віштейн.

Організація офіційно зареєстрована, працює прозоро та звітує перед податковою. Зазвичай про усі збори, будь-то грошові на придбання технічних засобів або збори продуктів, повідомляє на своїй сторінці Валентина Віштейн.

Коломак ЗСУ

– Мені пишуть усюди, в месенджерах, коментарях, також дзвонять та передають, що потрібно нашим бійцям. Люди скидають гроші на картку, буває таке, що бабусі скидають по 50 гривень. Це дуже зворушливо, бо старенька замість пари хлібин, передала кошти на ЗСУ, – ділиться волонтерка.

У різних зборах для військових допомагає волонтерам Коломацька школа, розповідає Валентина Віштейн. Раніше волонтери проводили збір коштів на планшет для ППО, який коштував 15 тисяч гривень.

– Практично половину цього збору закрила Коломацька школа. Діти робили поробки та продавали їх на базарі в Коломаку. Усі виручені кошти вони передали на планшет для військових. Ми придбали його та передали бійцям та, звичайно, прозвітували про це, – зазначила волонтерка.

Перед новорічними святами школа селища Коломак напакувала 50 подарунків для ЗСУ. За словами Валентини Віштейн, військові дуже просять, щоб їм передавали більше дитячих малюнків.

– У день, коли вже мали відправляти посилки захисникам, я подзвонила директорці Коломацької школи Світлані Межирицькій. Запитали, чи є в них дитячі малюнки. Практично одразу приїхав її син та привіз малюнки, а ще каву, печиво – ми прямо на пошті вже все це пакували, – розповідає вона.

Коломацька школа

Наразі волонтерська організація всіма силами допомагає військовим на Бахмутському напрямку. Валентина Віштейн каже, що з 27 листопада з Богодухівського району на цей напрямок було відправлено 200 військових.

– Коли вони туди приїхали, на вулиці було 12 градусів морозу, а в них в підвалі 2 градуси морозу. Хлопці почали хворіти, підіймалася температура, кашель… Харчів їм вистачило лише на дві доби, я одразу підключила всіх волонтерів, щоб зібрати для захисників усе необхідне, – розповідає Валентина Віштейн.

Нещодавно до волонтерки звернулася військовослужбовиця із селища Коломак, яка служить з 2014 року.

Волонетри Коломак

– Попросила про допомогу, щоб надіслали для її бригади продуктів. Це також Бахмутський напрямок. Потім ще одна дівчина та хлопці з Коломака звернулися, дуже просили продукти та ліки. Я закупила ліки, нам дуже допомогла Наталія Алькема з Коломака. У неї прийомні діти, які також зараз служать у ЗСУ. Вона знає, що це таке, одразу передала нам консерви, олію, крупи – все, що змогла, – каже Валентина Віштейн.

На фронті військові зараз дуже часто хворіють. Тому волонтери закупають багато ліків – жарознижувальні, таблетки від кашлю, краплі для носа та гігієнічні засоби для жінок. 

– Дуже холодно, передали нещодавно хлопцям спальні мішки. Люди приносять дуже багато продуктів – картоплю, мед, консервацію. Це все дуже потрібно, ми працюємо з усіма бригадами, що звертаються до нас, – зазначила волонтерка.

Також нещодавно до волонтерів звернулися військові з Краснокутської громади. Просили купити та передати монокуляр нічного бачення.