Карантин на 40 днів ввели у Краснокутській громаді. ОНОВЛЕНО

03.09.2021 12:08 Краснокутськ
Фото: iz.ru Фото: iz.ru
На території Національного природного парку «Слобожанський» у Харківській області зафіксували випадок африканської чуми свиней.

Це трапилося 1 вересня в селі Мурафа Краснокутської громаді. Там було знайдено 9 померлих тварин.

– Це свійські свині, вони в парку не мешкали. Просто хтось вивіз їх туди, можливо, хтось завіз звідкілясь. Ми подивилися по всіх камерах, утім не можемо визначити звідки вони взялися, – розповідає «Слобідському краю» голова Краснокутської селищної ради Ірина Карабут.

Читайте також: У Балаклії зареєстрували сказ у свійської тварини

Через це вводяться карантинні обмеження в НПП «Слобожанський», а також селах Оленівка і Мурафа та селищах Лісне і Володимирівка. 

– Вчора, 2 вересня, в Богодухові проводилося засідання комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, карантин накладається на 40 днів з 1 вересня. Наразі працівниками ветеринарної служби проводиться інформаційна робота. Вони ходять по домогосподарствах, попереджають людей, розповідають, що сталася така подія, все робиться згідно з законодавством.  Але справа в тому, що в нас на цій території немає жодного фермерського господарства, яке займається вирощуванням свиней. І в людей дуже мало свиней залишилося. Ніякої паніки в людей немає, – каже Ірина Карабут.

ОНОВЛЕНО. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом поширення інфекційного захворювання серед тварин. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 251 (порушення ветеринарних правил) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Ірина Карабут на свой сторінці у Facebook повідомила, що карантином заборонено проведення виставок, ярмарків, базарів розважальних заходів пов’язаних із скупченням та пересуванням людей в 10-ти кілометровій зоні спостереження епізоотичного вогнища до якої входять, територія НПП «Слобожанський», населені пункти селище Оленівка, село Мурафа, селище Сорокове, селище Володимирівка Краснокутської селищної ради Богодухівського району Харківської області.