Концерт на Співочих терасах у Краснокутську зібрав більше п'яти тисяч глядачів. Фото

09.09.2021 10:00 Краснокутськ
Фото Артура Койчуренка Фото Артура Койчуренка

Відкритий музей, 3-D модель архітектурної пам’ятки і атмосферний концерт просто неба з унікальною акустикою. Так на Краснокутщині пройшов концерт «Харитонівська ремінісценція».

Більше, ніж концерт

4 вересня на «Співочих терасах» у селі Городнє Краснокутської громади відбувся концерт «Харитонівська ремінісценція». Захід організували в рамках конкурсу проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє» Харківської обласної ради.

Як розповіла «Слобідському краю» голова Краснокутської селищної ради Ірина Карабут, метою мистецького проєкту було згуртувати громаду, підвищити туристичну привабливість краю, залучити інвестиції та популяризувати історичну і культурну спадщину відомих меценатів ХІХ – початку ХХ століття – родини Харитоненків.

Послухати музику на унікальному архітектурному об’єкті прийшли більше 5 тисяч людей з усіх куточків Харківщини, а також із сусідніх Сумської і Полтавської областей. На урочисту подію завітали заступниця голови Харківської обласної ради Тетяна Біловол, голова Богодухівської районної ради Юрій Яцина і Краснокутський селищний голова Ірина Карабут.

Фото Краснокутської селищної ради

Тетяна Біловол оголосила переможця конкурсу «Разом в майбутнє» – громадську організацію «Добра воля» та вручила сертифікат про успішну реалізацію проєкту.

– Хочу подякувати гостям, музикантам та організаторам цього чудового свята. Дуже важливо, що є люди, які готові організовувати не тільки цікаві та яскраві, а й визначні для збереження історичної спадщини заходи. Організаторам «Харитонівської ремінісценції» вдалось дуже органічно поєднати музику, історію та красу Краснокутщини. Дуже приємно, що це стало можливим завдяки обласному конкурсу «Разом в майбутнє». Обласна рада завжди готова підтримати цікаві культурні заходи, націлені на розвиток туристичного потенціалу Харківської області, – сказала Тетяна Біловол.

Читайте також: У Краснокутській громаді пройшов фестиваль борщу. Фото

Голова Краснокутської селищної ради Ірина Карабут привітала гостей концерту і нагадала, як у 2009 році вперше на Співочих терасах був заснований етнофестиваль. Очільниця громади подякувала всім організаторам та учасникам заходу, завдяки якому громада стала відомою далеко за межами Богодухівського району і Харківської області.

Фото Краснокутської селищної ради

Для гостей артподії свою продукцію презентували краснокутські майстри та виробники. Працював майданчик музею «Харитонівська ремінісценція», про історію краю розповідали краєзнавці з Краснокутська, Харкова та Сум, була презентована виставка світлин родини Харитоненків. Крім того, була представлена віртуальна 3-D модель Співочих терас.