Добровільна евакуація: до безпечних місць переїхали більше 300 жителів міста Куп’янськ

14.12.2022 19:32 Куп’янськ

Від початку добровільної евакуації з міста Куп'янськ Харківської області, яка проводиться з 28 листопада, до більш безпечних місць виїхало 332 жителів, у тому числі 20 маломобільних людей.

Про це повідомили у Куп'янській міській військовій адміністрації, передає «Слобідський край».

«Кожного дня волонтери приймають заявки від мешканців різних громад  Куп'янського району, опрацьовують їх і доставляють людей до пунктів тимчасового перебування переселенців. Далі їм надається безоплатне проживання у прихистках із забезпеченням гуманітарною допомогою, харчуванням та медичною підтримкою», – йдеться у повідомленні.

Евакуйованим жителям міста Куп’янськ оформлюють довідки ВПО і відповідну грошову допомогу від держави та міжнародних організацій.

За словами заступника начальника ХОВА Романа Семенухи, зараз у місті Куп’янськ проживає близько 17 тисяч людей.

«За нашими даними, більше чотирьох сотень людей уже добровільно евакуйовано з Куп'янська. Хоча в Куп'янській громаді залишається близько 17 тисяч людей», – сказав Роман Семенуха 14 грудня в ефірі національного марафону.

Нагадаємо, військові рф майже не щодня обстрілюють місто Куп’янськ та передмістя. Особливо вразливим категоріям – жінкам з дітьми, літнім людям, хворим і маломобільним – пропонують переїхати у Харків, а потім за бажанням у більш безпечні області країни пропонують евакуюватися у більш безпечні області.

Нагадаємо також, що в селі Петропавлівка Куп’янського району слідчі ексгумували тіло водія автівки, яку розстріляли російські загарбники.

Більше новин про місто Куп'янськ та Куп'янський район читайте на нашому сайті.