Двом ворожим поплічникам з Куп’янська і Балаклії повідомлено про підозру

06.12.2022 19:38 Куп’янськ
У Харківській області прокуратура продовжує системну роботу з викриття колаборантів.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, передає «Слобідський край».

Так, в окупованій Балаклії 38-річний чоловік добровільно обійняв посаду в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

Як встановило слідство, зрадник почав співпрацювати з окупантами у червні цього року. Він обійняв посаду «патрульного» у фейковому правоохоронному органі. В його обов'язки входила охорона будівлі окупаційної адміністрації та особистий супровід жінки, яка збирала «данину» з продавців на місцевому ринку.  

5 грудня Київський районний суд Харкова задовольнив клопотання окружної прокуратури та взяв під варту підозрюваного.  

У Куп’янську 34-річний чоловік погодився обійняти посаду «поліцейського взводу патрульної служби» у самопроголошеному «УВД ВГА Харьковской области».  

Цей «правоохоронець» чергував на блокпості біля одного з в’їздів до міста Куп‘янськ

«З березня по вересень цього року «правоохоронець» чергував на блокпості біля одного з в’їздів до міста Куп’янськ. Так він перевіряв в осіб, які перетинали блокпост, в’їжджаючи чи виїжджаючи з м. Куп’янська, документи, що посвідчують особу, документи на транспортні засоби. Аби окупанти почували себе у безпеці, колаборант також перевіряв особисті речі водіїв та пасажирів», – ідеться у повідомленні. 

34-річному чоловіку заочно повідомлено про підозру за фактом добровільного обіймання посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Нагадаємо, у Куп’янську знайшли списки місцевих зрадників та колаборантів, які окупанти не встигли знищити під час відступу.

Також у Куп’янському районы СБУ викрила трьох керівників навчальних закладів, які добровільно погодились на співпрацю з окупантами.

 

У Балаклії СБУ затримала колаборанта, який під час захоплення добровільно вступив до лав окупаційної адміністрації. Там він обійняв посаду «помічника начальника управління тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія».