У Куп’янську викрили трьох освітян, які впроваджували навчальні стандарти рф

02.12.2022 17:37 Куп’янськ
СБУ викрила трьох керівників навчальних закладів у Куп’янському районі Харківської області, які добровільно погодились на співпрацю з окупантами.

Про це повідомив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула, передає «Слобідський край».

За даними слідства, зловмисники здійснювали діяльність, спрямовану на впровадження стандартів освіти держави-агресора в навчальних закладах, якими вони керували. Вказівку про це ворожі поплічники отримали від так званої окупаційної адміністрації рф.

Своїм підлеглим вчителям та батькам учнів директори повідомили, що в новому навчальному році освітній процес буде здійснюватися російською мовою, за російською освітньою програмою та за підручниками видавництва рф.

Готуючись до нового навчального року, так звані «керівники» збирали списки вчителів, які згодні працювати під керівництвом окупаційної влади держави-агресора, та отримували російські підручники від окупаційної адміністрації.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури їм заочно повідомлено про підозру за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

Нагадаємо, у Куп’янську знайшли списки місцевих зрадників та колаборантів, які окупанти не встигли знищити під час відступу.

Нагадаємо також, що в останні дні окупанти посилили інтенсивність обстрілів Куп’янського району Харківської області. На зимовий період мешканці Куп’янського району можуть евакуюватися до Харкова з подальшою можливістю переміщення в інші регіони України.

Автор: Галина Гришко