Хотіла вчити українських дітей за стандартами рф: на Харківщині судитимуть колаборантку

23.05.2023 14:22 Куп’янськ
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

45-річна мешканка Куп’янська Харківської області пішла на співпрацю з військовими рф та збиралась вчити українських дітей за стандартами освіти країни-агресора.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

Під час окупації міста Куп’янськ жінка вирішила співпрацювати з росіянами та добровільно обійняла посаду «заместителя начальника» у так званому «Отделе образования ВГА Купянского района Харьковской области».

Жінка проводила наради з колективом, погоджувала найм нових співробітників у відділ, визначала розмір їх заробітної плати та підписувала відповідні документи.

До того ж вона організовувала виїзд вчителів до рф для проходження перекваліфікації та переатестації, надавала вказівки на впровадження у навчальних закладах підручників російською мовою, а також надавала підлеглим працівниками методичні та консультаційні матеріали щодо впровадження освітніх стандартів держави-агресорки в навчальних закладах.

Правоохоронці затримали колаборантку, наразі вона перебуває під вартою. Її судитимуть у Червонозаводському районному суді Харкова.

Максимальна санкція статей передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Раніше ми писали, що під час окупації Куп’янського району підприємиця, яка займалася роздрібною торгівлею продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, стала співпрацювати з ворогом.

А також мешканці Куп’янська, яка під час окупації працювала на росіян, повідомили про підозру.

Нагадаємо, окупаційною поліцією Харківщини керував колишній молодший лейтенант міліції з Харкова.

Більше новин  Куп'янськ та району читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко