Окупаційною поліцією Харківщини керував колишній молодший лейтенант міліції з Харкова – СБУ

06.04.2023 11:21 Куп’янськ
Фото: СБУ Фото: СБУ

СБУ встановила, що всією окупаційною поліцією Харківської області керував 38-річний громадянин України, який останні дев'ять років жив на території окупованого Луганська.

Як повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника УСБУ в Харківській області Владислава Абдулу, до 2014 року він працював в органах колишньої міліції у чині молодшого лейтенанта у місті Харків.

За даними слідства, у червні 2022 року він був призначений начальником незаконного правоохоронного органу — «Управления внутренних дел Военно-гражданской администрации Харьковской области», яке розміщувалося в Куп'янську і розповсюджувало сферу повноважень на окуповані території Куп'янського, Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів Харківської області.

На цій посаді зловмисник організовував діяльність псевдоправоохоронного органу, підписував та погоджував незаконні службові документи, керував і надавав вказівки своїм підлеглим, приймав на службу інших колаборантів, а також відповідав за виконання злочинних розпоряджень і вказівок окупаційних органів влади. 

За «службу» на окупантів колаборант отримав від «голови» так званої «ВГА Харьковской области» спеціальне звання — «полковник полиции».

За словами Владислава Абдули, переважна більшість катівень, де російські окупанти та їх пособники знущалися з місцевих мешканців, були облаштовані саме в приміщеннях відділів так званої «народної міліції» на захоплених територіях.

Правоохоронці ідентифікували начальника окупаційної поліції Харківщини

На початку вересня минулого року колаборанту разом з російськими військовими вдалось втекти. Наразі підозрюваний переховується від українського правосуддя, повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру 38-річному чоловіку за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Нагадаємо, у Харківській області слідчі завершили досудове розслідування щодо колишнього правоохоронця, який під час окупації Куп’янська працевлаштувався до чергової частини окупаційної міліції.

Нещодавно у місті Куп’янськ СБУ викрила «патрульного» окупантів. Після захоплення міста чоловік отримав «посаду» в створеному окупантами «Управлении внутренних дел Военно-гражданской администрации Харьковской области».

Нагадаємо також, що СБУ встановила причетність до вчинення воєнного злочину одного з ватажків так званої «Народної міліції ДНР», який згодом став заступником голови військово-цивільної адміністрації рашистів у місті Куп'янськ.

Більше новин  Куп'янськ та району читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко