На Харківщині судитимуть поліцейську, яка зрадила колег і працювала на окупантів

18.11.2022 16:34 Куп’янськ
У Харківській області викрили колишню поліцейську з Куп’янська, яка допомагала окупантам проводити обшуки в українських правоохоронців.

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

«Після захоплення Куп’янська російськими військами жінка передала їм дані про місцевих працівників правоохоронних органів, брала участь в обшуках за місцем проживання українських правоохоронців та членів їх сімей», – ідеться у повідомленні.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, до початку вторгнення зрадниця працювала на посаді спеціаліста-криміналіста, а у березні перейшла на бік ворога.

«Обвинувачена проводила обшуки за місцем проживання колишніх колег з метою відшукування і вилучення табельної вогнепальної зброї. Разом з окупантами вона встигла «завітати» до родичів свого колишнього керівника: спочатку до його матері, а потім – до батьків його дружини. Знайти в них зброю не вдалось. Тому обвинувачена попередила, що дає їм додатковий час, аби передати їй зброю. В іншому випадку вона висловила погрозу, що родича її екскерівника буде заарештовано», – розповіли в прокуратурі.

Також обвинувачувана передала окупантам персональні дані поліцейських Куп’янського районного відділу поліції ГУНП в області, фактичні адреси їх мешкання, відомості про наявність у них зброї.

Зараз колишня поліцейська заочно обвинувачується за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада), обвинувальний акт направлено до суду. Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Автор: Галина Гришко