Окупанти надали ліцею у Куп’янську російську акредитацію

18.11.2022 18:27 Куп’янськ
У Харківській області прокурори вилучили документ, відповідно до якого служба рф надала ліцею в Куп’янську статус російського.

Як повідомили в пресслужбі Харківської обласної прокуратури, 18 листопада в одному з куп’янських ліцеїв провели обшук у рамках кримінальної справи про колабораційну діяльність.

Правоохоронці вилучили понад 3 тисячі російських підручників для школярів 1-11 класів. Крім того, виявлено і «дипломы о среднем профессиональном образовании» російського формату, нагрудні медалі для учнів з російськими прапорами.

Також під час огляду прокурори знайшли «свидетельство о государственной аккредитации», видане «Федеральной службой по надзору в сфере образования и науки Российской Федерации» від 14 липня цього року. Відповідно до вказаного документа, український навчальний заклад незаконно отримав статус російського.

Нагадаємо, у всіх звільнених населених пунктах Харківської області правоохоронці знаходять російські підручники та інші документи, які свідчать про наміри окупантів насаджувати в навчальних закладах стандарти російської освіти. Так, у Боровій знайшли майже 600 російських підручників.

Нещодавно прокуратура повідомила про підозру директорці ліцею в Куп’янському районі за фактом здійснення діяльності, спрямованої на впровадження стандартів освіти держави-агресора.