Перший дзвоник «в русском духе»: на Харківщині судитимуть поліцейську, яка перейшла на бік рф

17.04.2024 15:52 Куп’янськ
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Завершено спецрозслідування щодо колишньої поліцейської, яка під час захоплення Купʼянська перейшла на бік рф.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

За даними слідства, влітку 2022 року обвинувачена, перебуваючи в захопленому російськими військовими місті Купʼянськ, перейшла на бік ворога. На той момент вона обіймала українську посаду, а саме була інспекторкою з ювенальної превенції сектора превенції Куп’янського РВП ГУНП у Харківській області.

Жінка встигла побудувати «офіційні трудові відносини» з окупаційною владою та стала «и.о. оперуполномоченного отделения по делам несовершеннолетних» в «Управлении внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области».

Зрадниця займалась оформленням процесуальних документів відповідно до російського законодавства. Найчастіше вона відбирала «пояснення» у місцевих мешканців, завуальовано вишукуючи проукраїнськи налаштованих громадян.

Крім того, під час «Першого дзвоника» вона охороняла ліцей у Купʼянську, щоб свято пройшло «в русском духе».  

Перед деокупацією Харківщини обвинувачена отримала нову посаду — «старшего инспектора отделения по делам несовершеннолетних отдела участковых уполномоченных полиции Отдела полиции №1)».

За роботу на окупантів вона щомісяця отримувала 50 тисяч російських рублів.  

За державну зраду колишній правоохорониці загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що дізнавачі викрили чергову колаборантку, яка забезпечувала виготовлення тимчасових посвідчень для отримання матеріальної допомоги від окупантів.

Також раніше ми писали, що СБУ затримала сім’ю зрадників, які хотіли підірвати залізничні ешелони ЗСУ на Харківщині.

Автор: Валерія Ткаленко