Двох мешканців тимчасово окупованого селища на Харківщині підозрюють у співпраці з російськими агресорами

Фото: porady.org.ua Фото: porady.org.ua
Харківська прокуратура повідомила про підозру двом чоловікам, мешканцям смт Шевченкове Куп'янського району Харківської області, за фактом пособництва країні-агресору.

За даними слідства, 60-річний мешканець смт Шевченкове ще із середини квітня налагодив співпрацю з окупантами. Виконуючи їх завдання, він закликав місцевих мешканців виходити на роботу до селищної ради, збирав списки жителів,  які брали участь в АТО/ООС, а також примушував односельців вивісити на адміністративній будівлі Шевченківської селищної ради прапор рф.

За підтримки окупантів чоловік забирав автомобілі у місцевого населення, вилучав у мисливців селища зброю. Крім того, підозрюваний сприяв розграбовуванню сільськогосподарських підприємств громади та вивезенню з них зерна, насіння соняшнику, кукурудзи на територію рф.

Другий підозрюваний — 51-річний чоловік. Він почав співпрацювати з окупантами з травня. Допомагаючи агресорам, колаборант вивозив сільськогосподарську техніку, зерно та добрива з підприємств, розташованих на території Шевченківської територіальної громади.

Діючи спільно з військовими рф, підозрюваний забирав у місцевого населення автівки на потреби окупаційної адміністрації, закликав до співпраці з агресором та наголошував, що у складі рф «буде краще». Крім того, цей же чоловік збирав дані про родини українських військових та в подальшому передавав їх окупантам.

Досудове розслідування проводять слідчі Управління СБУ в Харківській області. Підозру винесено заочно. 

Раніше ми писали також, що у Вовчанську підозрюється освітянка, яка проводила антиукраїнську агітацію в школах .

Автор: Інна Можейко