СБУ викрила зрадницю з Куп’янська, яка вчила місцевих педагогів виправдовувати війну

СБУ викрила колаборантку з Куп'янська, яка після деокупації міста влаштувалася шкільним вчителем у Києві.

Про це пише «Слобідський край» з посиланням на Службу безпеки України.

За даними контррозвідки СБУ, до початку повномасштабного вторгнення рф жінка очолювала Центр професійного розвитку педагогічних працівників Куп’янської міськради.

Під час окупації райцентру вона перейшла на бік ворога, а з липня 2022 року продовжила керувати захопленою на той час установою.

Перебуваючи на «посаді», колаборантка займалась розробкою кремлівських «методичок» для вчителів місцевих шкіл, де вимагала від педагогів повністю перейти на російські «стандарти» освіти.

Так, вона детально описувала ворожу методику викладання учням сфальсифікованої історії становлення Української Державності.

Також на сторінках видання колаборантка вчила як виправдовувати збройну агресію рф та «пояснювати» воєнні злочини рашистів.

Для впровадження «нововведень» фігурантка у складі делегації зустрічалася з «першим заступником міністра освіти лнр». Цю подію широко висвітлювали прокремлівські ЗМІ та їхні соціальні мережі.

Під час звільнення Куп’янська колаборантка поспіхом переїхала до Києва, де оформила статус внутрішньо переміщеної особи. Згодом вона влаштувалася вчителькою інформатики до однієї зі шкіл Дніпровського району столиці.

Перевіряється її можлива причетність до поширення ворожої пропаганди серед школярів навчального закладу Києва.

Зловмисниці загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що в окупованому селі на Ізюмщині викрито ворожого поплічника, який обійняв посаду «старости».

Нагадаємо також, що за матеріалами СБУ 12 років тюрми отримав колаборант, який під час окупації Куп’янська вступив до «мвс рф».

Автор: Валерія Ткаленко