У Курилівській громаді на Куп'янщині можуть закрити школу

25.06.2021 13:00 Курилівка
У селі Сенькове Харківської області місцева влада з жителями обговорювали, чи закривати сільську школу.

Під час зібрання представники влади, жителі села та педагоги обговорили проєкт рішення Курилівської сільської ради про припинення шляхом ліквідації комунального закладу "Сеньківська гімназія". 

За словами голови Курилівської громади Миколи Ситника, сьогодні в школі села Сенькове навчається 33 учні. Потужність закладу сягає 700 осіб. У школі працює 15 педагогів та 11 працівників непедагогічного профілю.

Читайте також: Болюча оптимізація. Чому закриваються куп’янські школи

– Із дев'яти класів учні є тільки в семи. З повних класів є тільки два. Через низьку наповненість навчання однієї дитини у цьому закладі обходиться 110 тисяч гривень. Держава нам виділяє 36 тисяч гривень (на одного учня громади. – Авт.). Тому було прийнято рішення обговорити подальше функціонування цього закладу. Головне навіть не фінанси, а якість освіти та підготовка до майбутнього та дорослого життя наших дітей, – розповів голова громади.

За його словами, протягом трьох тижнів від батьків, учителів, депутатів у сільській раді будуть приймати пропозиції щодо майбутнього школи. Остаточне рішення закривати заклад чи ні мають прийняти депутати на сесії.

– Ми будемо розглядати всі пропозиції. Варіантів є з десяток. Це або ж залишити все, як є, та провести енергоаудит й оптимізувати комунальні витрати на заклад. Є варіант ліквідувати школу. Найближча, Круляківська школа, розташована за три кілометри від села, – додав голова.

Також серед можливих варіантів, за словами голови, реорганізація закладу, створення філії, де лишаться тільки  початкові класи.

Загалом на території громади функціонує вісім закладів. Ситуація в інших більш стабільна. Тут наповненість складає від 78 до 165 дітей.

Автор: Олена Загребельна