Великий піст по-російськи: окупанти обстріляли храм у Куп'янському районі (фото)

18.03.2024 11:52 Курилівка
Пошкоджений храм у селі Новоосинове, 18 березня / Фото: Поліція Харківщини Пошкоджений храм у селі Новоосинове, 18 березня / Фото: Поліція Харківщини

Сьогодні вранці російські військові атакували Куп'янський район Харківської області. Унаслідок обстрілу було пошкоджено низку будинків та храм.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Поліцію Харківської області.

18 березня близько 07:10 ранку росіяни обстріляли село Новоосинове Куп’янського району. Пошкоджень зазнали приватні будинки та місцевий храм.

Окрім того, поранення отримав чоловік 1961 року народження. Його доставили до лікарні.

– Снаряд потрапив у котельню, яка знаходилась поруч з будівлею культової споруди. Внаслідок вибуху котельня загорілась. Також зайнявся і дровник. Загальна площа пожежі становила 60 кв. м, – розповіли у ДСНС.

Новоосинове, храм

Новоосинове, пошкоджений храм

Обстріл села Новоосинове

Пошкоджені будинки у селі Новоосинове

Залишки російських боєприпасів, Куп'янський район

Наслідки обстрілу в селі Новоосинове, 18 березня / Фото: Поліція Харківщини

Нагадаємо, раніше ми писали про Іоанно-Богословську церкву в селі Курилівка на Куп’янщині. Одна з найстаріших дерев’яних церков Харківської області згоріла вщент у результаті російських обстрілів. Про це стало відомо 30 вересня 2022 року. 

Також ми писали про храми Ізюмщини. Варто зазначити, Ізюм – одне з найбільш постраждалих міст України. Старовинне місто Слобожанщини окупанти в прямому значенні слова стирали з лиця землі. Постраждали як пам’ятки давнини – половецькі баби на горі Крем’янець, так і пам’ятки недавнього минулого: зруйновано Меморіал слави, присвячений загиблим воїнам у Другій світовій війні. «Дісталося» і ізюмським храмам, які є свідками та втіленнням історії Слобожанщини і пам’ятками арітектури.