З Курилівської громади виїхали понад 60 % місцевих жителів

10.07.2023 16:22 Курилівка
Фото ілюстративне. З телеграм каналу колишнього заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка Фото ілюстративне. З телеграм каналу колишнього заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка

Курилівську громаду Харківської області російські окупанти обстрілюють ледь не щоденно. Наразі мешканці подали понад 500 заявок на відшкодування, однак кількість пошкоджених будинків значно більша, оскільки з громади виїхали 60 % населення, і багато з них не знають про долю своїх домівок.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Курилівської сільської військової адміністрації Анатолій Григоренко.

Курилівська сільська військова адміністрація Харківської області отримує багато звернень від місцевих мешканців стосовно відновлення будинків, постраждалих через обстріли. СВА звертається до благодійників, міжнародних організацій та обласної та районної адміністрацій, щоб вони надали матеріали для тимчасового ремонту, а також проводить огляд розбитого майна для подальшої виплати компенсацій.

– Наразі до нас надійшло 505 заявок, але це далеко не всі власники пошкоджених будинків. З громади виїхало близько 60 % місцевих мешканців, тож багато людей можуть і не знати, що їхні будинки зруйновані. Тим більше, що майже кожного дня кількість пошкоджених будинків зростає. Тому точних даних наразі немає, – розповідає Анатолій Григоренко.

Також зруйновані школи, садки, клуби. Крім того, в селі Курилівка російські війська прямим влучанням знищили одну з найстаріших церков Харківщини, яка була пам’ятником культури України.

Нагадаємо, Курилівська громада є однією з найбільш постраждалих громад Куп’янського району. Внаслідок російської агресії тут пошкоджено понад 500 будинків, а також школи, дитячі садочки. Наразі у громаді залишається близько 4500 мешканців.

У квітні в селі Новоосинове Курилівської громади  16-річний хлопець підірвався на невідомому вибуховому пристрої поряд зі спортивним майданчиком.

Нагадаємо також, що Держекоінспекція підрахувала частину збитків, завданих збройною агресією рф на території мисливських угідь у Харківській області.

Більше новини Курилівка читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко