Евакуація з Липецької громади: людей вивозять спецтехнікою

16.05.2024 14:00 Липці
Фото: ілюстративне Фото: ілюстративне

Через посилення обстрілів у Липецькій громаді охочих виїхати на сьогодні побільшало, проте наразі з населених пунктів вивозити людей на цивільних автівках небезпечно, тому цим займаються ДСНС та поліція.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Липецької сільської військової адміністрації Олексій Слабченко.

За його словами, наразі в громаді залишається всього 310 людей.

– Серед цих людей 150 – ті люди, які перебувають у населених пунктах прикордоння, і ми, на жаль, не можемо їм допомогти, хоча і є заявки про евакуацію. Зараз людей евакуюють здебільшого з чотирьох населених пунктів: Липці, Слобожанське, Борщова та Веселе. У Борщовій одна жінка залишилася, але вона сьогодні подала заявку на те, щоб евакуюватися. Також, у зв’язку з інтенсивними обстрілами села Липці минулої доби, люди, які раніше відмовлялися від евакуації, просять, щоб їх вивезли. Роблять це спеціальною технікою ДСНС та поліція. В ті населені пункти ми не можемо направити звичайні автомобілі чи автобуси направити – тільки спецтехніка, – говорить Слабченко.

Ситуація в громаді постійно змінюється.

– Кожної хвилини ситуація міняється. Учора дуже інтенсивні були обстріли Слобожанського та Липців, сьогоднішня ніч пройшла більш-менш спокійно, інтенсивність обстрілів трішки знизилася. На зараз обстріли продовжуються, – зазначає начальник СВА.

Нагадаємо, на околиці Липців знаходяться залишки фортифікаційних споруд, так звані «зуби дракона», які на прохання однієї з бригад вивіз підрядник для подальшого встановлення.

Автор: Ксенія Карпенко