Харківський суд узяв під варту «старосту» Борисівки, якого раніше відпустили під заставу

26.01.2023 12:15 Липці
Харківський районний суд Харківської області 24 січня задовольнив клопотання прокуратури та взяв під варту жителя села Борисівка, який під час окупації співпрацював з ворогом.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури, передає «Слобідський край».

Слідство встановило, що у червні колаборант прийняв пропозицію окупантів та обійняв посаду так званого «старости» селі Борисівка. Представив «очільника» села російський військовий під час проведення урочистого «заходу», де колаборант оголосив про початок виконання своїх повноважень. 

Правоохоронці затримали його в порядку статті 208 КПК України. Але 7 жовтня 2022 року Октябрський районний суду Полтави обрав йому запобіжний захід  у вигляді домашнього арешту із забороною залишати місце свого проживання.  

Прокурори не погодились з таким рішенням і подали апеляційну скаргу. 4 січня 2023 року Харківський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 107 360 гривень. Обвинувачений вказану суму вніс, вийшов на свободу та порушив покладені на нього процесуальні обов'язки.

Окружна прокуратура звернулась до суду з клопотанням про звернення суми застави в дохід держави на підтримку Збройних Сил України та зміни запобіжного заходу.

Нарешті 24 січня 2023 року Харківський районний суд Харківської області задовольнив клопотання прокуратури та взяв під варту обвинуваченого. Внесена ним застава буде звернута в дохід держави на потреби української армії.

Нагадаємо, у Липецькій громаді через ворожі обстріли постраждало багато населених пунктів. Але там відновлюють електропостачання та запроваджують телемедицину.

Про головні новини Липці та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко