У Липецькій громаді залишається тисяча людей

07.05.2024 19:21 Липці
Фото ілюстративне Фото ілюстративне

Через постійні обстріли, яка здійснює російська армія по населених пунктах Липецької громади, її мешканці залишають свої домівки, їм допомагають влада та волонтери.

Про це медіа «Слобідський край» заявив начальник Липецької сільської військової адміністрації Олексій Слабченко.

За його словами, кожний мешканець громади може отримати допомогу з евакуацією, якщо звернеться до адміністрації громади.

Евакуація триває. Вивозимо за допомогою волонтерів маломобільні групи населення. Частина людей виїжджає власним транспортом. Тим, хто звертається, допомагаємо. У волонтерів, які до нас приїжджають, на жаль, обмежене місце, і вони не можуть взяти багато речей. Тому тим, хто виїжджає до Харкова або інші населені пункти поблизу, громада допомагає транспортом, щоб можна було вивезти трішки більше речей, сказав Олексій Слабченко

За інформацією начальника СВА, кількість людей, що проживають у Липецькій громаді, кожного дня скорочується. На сьогоднішній день тут мешкає 1080 осіб. За даними, які він навів «Слобідському краю», тиждень тому в  Липецькій громаді залишилося 1215 осіб.

Керівництво громади допомагає з евакуацію всім, хто звертається, без затримки.

- Про допомогу з евакуацією щодня звертається у середньому шість-вісім людей. У нас налагоджена робота з волонтерськими організаціями та є власні можливості. Тож, з тих хто звернувся, нікому не відмовили з допомогою евакуюватися. Лише один випадок був, коли для двох осіб довелося перенести на наступний день, - говорить Олексій Слабченко.

Також волонтери надають допомогу з евакуацією домашніх тварин та годують бездомних.

- Коли люди звертаються з таким проханням, ми також допомагаємо, вивозимо тварин, - зазначив керівник громади.

Автор: Федір Штефанович