Жителі Липецької громади знайшли на подвір'ї небезпечний снаряд (фото)

25.02.2024 11:49 Липці
Сапер працює у селі Борщова / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області Сапер працює у селі Борщова / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Після деокупації Липецької громади Харківської області жителі почали поступово повертатися до своїх домівок, однак через щільну замінованість жити там дуже складно. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Головне управління ДСНС України у Харківській області.

На початку повномасштабного вторгнення росіянам удалося захопити 545 населених пунктів Харківської області – тобто більше 30 % території. Однак вже у вересні того ж року Збройні Сили України звільнили більшу частину регіону. Серед звільнених населених пунктів опинилося і село Борщова Липецької громади, яке знаходиться за 20 кілометрів від кордону. Його деокупували 11 вересня.

З того часу люди поступово почали повертатися, однак через щільну замінованість села та його навколишніх територій зробити це було складно. Замінованими все ще залишаються лінії електропередач, газопроводи, подвір’я місцевих жителів, громадські місця тощо. Кожен необережний крок може стати останнім, зазначили сапери.

Так, днями у Борщовій місцеві жителі знайшли на приватному подвір’ї великокаліберний снаряд. На місце приїхали піротехніки та вивезли боєприпас на спеціальний підривний майданчик, після чого назавжди знешкодили.

– Його підрив міг би принести багато горя, – зазначили фахівці. 

Борщова, великокаліберний снаряд

Село Борщова, великокаліберний снаряд

Великокаліберний снаряд у селі Борщова

Сапери у селі Борщова

Сапери забирать снаряд із села Борщова, аби ліквідувати його на спеціальному майданчику / Фото: Головне управління ДСНС України у Харківській області

Нагадаємо, у 2024 році в Україні мають бути створені перші власні машини для розмінування. Окрім того, уряд має намір створити цілий ринок гуманітарного розмінування.

Нагадаємо також, у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час навчання люди зможуть опанувати необхідні знання та навички для роботи з вибуховими речовинами та розмінування територій.