У Лозовій відкрився гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

29.06.2023 15:51 Лозова
Фото: Сергій Зеленський Фото: Сергій Зеленський

Це перший у Харківській області гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу. Він працюватиме цілодобово та безкоштовно. 

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на інформацію Лозівської міської територіальної громади.

Лозова

Координатори проєкту переконані, що особливого захисту й підтримки в умовах війни потребують жінки. Найчастіше саме вони страждають від фізичного та сексуального насилля. Наявність такого кабінету, де з лікарем анонімно можна обговорити свої проблеми, отримати медичну та психологічну допомогу, має дуже велике значення для постраждалих жінок.

«Реалізовуючи цей проєкт у Харківській області, перше місто, де запрацював гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу, – це Лозова. Тут мешкає велика кількість населення – це й місцеві мешканці й внутрішньо переміщені особи. Тому, з урахування проведених моніторингів, було увалено рішення відкрити кабінет у цьому місті», – розповідає координаторка проєкту від Українського жіночого фонду Наталія Раїна.

гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

Кабінет обладнали сучасним медичним та комп’ютерним обладнанням. Оснастили експрес-тест-системами, необхідними лікарськими препаратами для захисту репродуктивного здоров’я, у тому числі профілактики ВІЛ/СНІД, лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, запобігання небажаної вагітності та надання допомоги постраждалим від сексуального насильства.

Це перший у Харківській області гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу

Облаштували кабінет за підтримки українського жіночого фонду «Голос жінок і лідерство – Україна».

Кабінет працює цілодобово, допомога безкоштовна. Розміщується він у стаціонарному відділенні № 1 Лозівського термедоб’єднання, за адресою: село Катеринівка, вулиця Живописна, 42.