Жителя Лозівської громади засудили через пост у Facebook

07.09.2021 15:45 Лозова

Жителя селища Панютине Харківської області звинуватили у розповсюдженні матеріалів власного авторства з публічними закликами до захоплення державної влади.

Лозівський міськрайонний суд визнав винним жителя Лозівської громади в кримінальному правопорушенні, передбаченому ст. 109 ч. 2 КК України.

Читайте також: Поліцейський у Куп'янську збував наркотики

За даними суду, взимку минулого року місцевий житель Панютиного опублікував на своїй сторінці в Facebook пост, в якому закликав до повалення діючого уряду та захоплення державної влади.

Експерти Інституту судових експертиз імені професора М. С. Бокаріуса визнали, що текст чоловіка має прямі публічні заклики до вчинення насильницьких дій та захоплення державної влади в Україні. 

Зокрема, місцевий мешканець закликав розпочинати дії, що призведуть до зміни влади в Україні шляхом знищення представників української влади, з метою встановлення іншої влади в країні.

Як з'ясувалось під час судового розгляду, чоловік раніше не мав  судимості, близько шести років він перебуває на обліку в нарколога через алкогольну залежність. 

Під час засідання він повністю визнав свою вину та розкаявся. 

Чоловіку загрожувало покарання у вигляді двох років позбавлення волі без конфіскації майна, проте суд звільнив від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік.

Також чоловік має сплатити 6 864 гривні, які були витрачені на проведення експертизи.

 

 

Автор: Олена Загребельна