Повернути світло в село Мосьпанове планують у січні

26.12.2022 13:50 Малинівка
Фото: biz.censor.net Фото: biz.censor.net
Село Мосьпанове Харківської області живе без світла майже з початку війни. Відновити електропостачання хотіли до кінця цього року, втім через вкрай складну ситуацію з розмінуванням терміни перенесли.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер‘янов.

Мосьпанове єдиний населений пункт Малинівської громади, який наразі без світла. Його там немає з початку березня.

– Ми планували відновити електропостачання до кінця року. Цього не вдалося зробити, оскільки маємо дуже складну ситуацію з розмінуванням. Мосьпанове було під контролем загарбників дев’ять днів, а високовольтна лінія проходить через землі, які були окуповані. Там усе у бур'яні, через нього не пройдеш міношукачем, потрібна тільки спеціальна машина, яку нам передали з Мерефи. А кілька тижнів тому сапер підірвався. Плюс у місцевому РЕМі не вистачає людей. І в зв’язку з цим не так легко розмінувати високовольтні лінії, – пояснює Микола Семер‘янов.

Він каже, що багато людей цікавляться в нього, коли в їх домівки повернуть світло.

– Земляки, тримайтеся, все, що залежить від громади, ми робимо. Плануємо, що в січні наступного року електропостачання відновимо, – звернувся до жителів Малинівської громади селищний голова.

За його словами, у Мосьпановому наразі проживає 238 людей, а півроку тому там було на сто жителів менше. Загалом у селищі Малинівка та в інших населених пунктах громади мешкає практично шість тисяч осіб, з яких 950 це переселенці.

Нагадаємо, що два тижні тому в селищі Малинівка запрацював банкомат, а ще раніше – і аптека. Також ми розповідали, в якому стані перебувають школи Малинівської громади.

Більше новин селища Малинівка та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Савелій Мякушко