Мереф’янська громада може виграти півмільйона гривень на музей просто неба

16.05.2021 09:45 Мерефа

До 31 травня жителі Мереф’янської громади Харківської області зможуть взяти участь в онлайн-голосуванні та підтримати проєкт.

Мереф’янська міська рада подала на конкурс «Наша громада» проєкт, який стосується створення музею під відкритим небом імені Івана Сірка. У планах громади йдеться, що музей розташують на території невеликої паркової зони, вздовж центральної вулиці Дніпровської.

У музеї хочуть облаштувати макети історичних пам’яток, які знаходились у різні часи на території громади. Це кріпосне укріплення слободи Мерефи, «білої» та «червоної» церков. 

Читайте також: Якою буде погода на вихідних у Харківській області

Макети встановлять на спеціальних тумбах, їх оснастять підсвіткою та сигналізацією. 

"Буде облаштовано прогулянкові доріжки, встановлено лави, урни, розбито клумби. Площа майбутнього музею складатиме орієнтовно 1225 метрів квадратних," – ідеться в проєкті.

Загальна вартість проєкту сягає 625 тисяч гривень, з них 500 тисяч гривень складає внесок організаторів конкурсу (у разі виграшу громади). 125 тисяч гривень планують надати з місцевого бюджету.

Підтримати ініціативу громади можна до 31 травня. 

Для цього необхідно зареєструватися на сайті через свій профіль у соціальній мережі або електронну пошту. Кожна людина може підтримати по 5 різних проєктів, поставивши відмітку «Проголосувати».

Станом на 14 травня за проєкт проголосувало 729 людей. Загалом участь у конкурсі беруть 16 громад з Харківщини.

Нагадаємо, організаторами конкурсу є телеканали ICTV та СТБ у партнерстві з Українським кризовим медіа-центром у рамках Програми USAID  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). 

До другого етапу пройдуть 13 громад-учасниць, які мають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування. Ще 13 громад-учасниць, які отримали найвищі бали за результатами голосування експертного журі. Їх відбір триватиме до 6 червня.

Фінальне голосування відбудеться з 14 серпня до 27 вересня. Голосуватимуть за проєкти громад лише члени експертного журі.