Нова Водолага: медицина потребує підтримки, бо кількість пацієнтів зростає

16.12.2022 17:03 Нова Водолага

У Нововодолазькій громаді Харківської області – майже 25 тисяч жителів. З початку війни сюди переїхало ще близько 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Тож питання забезпечення якісним медичним обслуговуванням такої кількості населення наразі дуже актуальне.

Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін упевнений, що медицина в громаді повинна працювати і розвиватися за будь-яких умов. Особливо під час війни, коли бути здоровим – то питання першочергового значення для кожного українця.

– Тому спільними зусиллями робимо все можливе для допомоги медичній галузі. Дякуємо за плідну співпрацю міжнародним партнерам та народним депутатам. Завдяки цій дружній роботі медичні заклади Нововодолазької громади мають можливість стабільно працювати, отримувати сучасне нове обладнання, обслуговувати пацієнтів у найвіддаленіших населених пунктах, – каже Олександр Єсін.

Звертаються з інших громад, навіть з інших регіонів

Нещодавно в комунальному некомерційному підприємстві «Нововодолазька центральна лікарня» відкрилось оновлене ортопедично-травматологічне відділення. Сюди приїздять на лікування з багатьох громад Харківської області, навіть з інших регіонів України.

Навантаження на центральну лікарню збільшилося: її потужність – 140 ліжок, а хворих у середньому – більше 200. Щодня сюди звертається приблизно 60 пацієнтів. Тож оновлене відділення також одразу почало активно працювати.

Як розповідає головний лікар центральної лікарні Олег Яковенко, пацієнти звертаються саме до них через високу кваліфікацію лікарів, сучасне обладнання та комфортні умови перебування у медичному закладі.

– Шукаємо можливості, відкриваємо нові відділення, приймаємо нових працівників. Без роботи не залишаємося, – пояснює головний лікар.

Заздалегідь подбали в лікарні про можливість працювати взимку за будь-яких умов. У триповерховому корпусі, де розташовані хірургічне та реанімаційне відділення, світло є завжди – працює генератор. Двоповерховий корпус наразі ремонтується, завершити всі роботи тут планують найближчим часом. Пацієнтам забезпечать комфортні умови перебування в лікарні, без світла, тепла та води ніхто не залишиться. Для водопостачання також мають генератори.

Ще один важливий напрям діяльності – виїзна консультативна бригада з профільних лікарів хірургічного та соматичного відділень і середнього медичного персоналу. Він у першу чергу закриває потреби жителів віддалених сіл, де не завжди є можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу або дістатися до профільної лікарні.

Реанімобіль Нова Водолага

У липні Нововодолазька громада отримала від польських партнерів новий реанімобіль. Тож завдяки наявності сучасного транспортного засобу спеціалісти приїздять за викликом, консультують та транспортують хворого до профільного відділення лікарні. Допомога ця безкоштовна.

– На місці робимо все, що потрібно. Працюємо у своїй громаді, але скажу відверто, що наша «швидка» виїжджала і в інші громади, бувала навіть у Полтаві та Києві. Бо лікарі повинні допомагати хворим, які до них звертаються, – зізнається Олег Яковенко.

Виклик бригади можна здійснити за телефонами: 098-382-03-03, 099-382-03-03.

«Жодних проблем з прийомом пацієнтів немає»

Про зростання кількості пацієнтів у медичних закладах Нововодолазької громади також розповіла головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Нововодолазької селищної ради Людмила Мороз. Основні причини – три. У деяких пацієнтів прострочені терміни лікування хронічних захворювань, у деяких з’явилися захворювання, пов’язані з емоціональною напругою через війну. А ще значно збільшилась кількість звернень від внутрішньо переміщених осіб, яких у громаді близько 12 тисяч. Багато з них звертаються до місцевих лікарів первинної ланки, бо їхні, з якими була підписана декларація, виїхали або не працюють. У деяких громадах зараз узагалі немає лікувальних закладів – вони знищені ворогом.

Також Центр первинної медико-санітарної допомоги Нововодолазької селищної ради має можливість допомагати пацієнтам з ліками. За словами Людмили Мороз, вони видають хворим медичні препарати, які отримали від волонтерських та громадських організацій, що займаються гуманітарною допомогою. Це дуже велика підтримка для населення, бо не всі мають можливість придбати необхідне навіть за програмою «Доступні ліки», бо там є доплата.

Нещодавно Центр розпочав роботу з проєктом «Надія» – «Project HOPE – The People-to-People HealthFoundation, Inc». Це американська некомерційна організація, яка допомагає внутрішньо переміщеним особам та тим, хто через війну не має доступу до якісної медицини. Наприклад, жителям віддалених населених пунктів, де немає світла чи зв’язку. У рамках проєкту медики Нової Водолаги отримують медикаменти, їм передали новий автомобіль. Тож уже протягом двох тижнів лікарі виїжджають у села та ведуть там прийом пацієнтів.

Проєкт Надія

– «Project HOPE» також організували прийом психолога з Харкова, який за потреби приїжджає у віддалені села Нововодолазької громади для надання психологічної допомоги. Пацієнти, які отримали консультацію спеціаліста, залишилися задоволеними. Сьогодні це дуже актуально, багатьом потрібна саме психологічна допомога. Люди в такому емоційному стані, що не знають, як поводитися в ситуації, що склалася через війну. Кажуть, що після спілкування з таким фахівцем зовсім по-іншому себе почуваєш.

У громаді працюють усі 7 амбулаторій, як і до війни: жодна не закрилася. А кількість лікарів навіть збільшилася порівняно з тією, що була до лютого цього року.

– Ми надаємо послуги ланки первинної допомоги у повному обсязі. Жодних проблем з прийомом пацієнтів немає. Наш задекларований, чи переміщений, чи військовий, який отримав відпустку, приїхав до родини і йому необхідно звернутися до лікаря, – приймаємо всіх. І на обстеження, і на надання допомоги на первинному рівні, – розповідає Людмила Мороз.

Телефони, за якими можна записатися на прийом до сімейного лікаря в амбулаторіях Нововодолазької громади: 05740-4-10-16 (міський), 099-412-48-72.

– Наразі підтримка медичної галузі – одне з найважливіших питань у нашій громаді. Завдання, що постійно виникають, намагаємося вирішувати якнайшвидше. Так, роботи багато, не все вдається одразу. Але коли чуєш, як пацієнти дякують лікарям, розумієш – важка робота дає добрий результат, – упевнений Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін.

Нагадаємо, кількість пацієнтів у Нововодолазькій центральній лікарні зростає, а лікарі виїжджають у віддалені села. Раніше ми писали, як працюють школи у Нововодолазькій громаді.

Більше про головні новини Нова Водолага читайте на нашому сайті.