Енергетики заживили Співаківку і частково Заводи на Ізюмщині

29.08.2023 14:50 Оскіл
Фото: Валерія Меркулова Фото: Валерія Меркулова

Співаківка і частково Заводи Заводського старостинського округу Оскільської громади Ізюмського району Харківської області підключені до мережі електроживлення.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла Валерія Меркулова, інспектор Заводського старостинського округу.

– Внаслідок обстрілів світло у Співаківці і Заводах зникло 5 березня 2022 року. Лінія електропередач, яка живила Заводський старостинський округ, опинилася  в зоні проведення активних бойових дій і була повністю знищена. На її відбудову було витрачено багато часу через щільне замінування території. Поруч з електриками працювали і піротехніки. Відновлення високовольтних  ліній розпочалося  ще навесні, та тільки в середині липня були заживлені перші вулиці в Співаківці. Заводи отримали перше світло пізніше – 25 серпня, – розповідає Валерія Меркулова. Харківська область, Оскільська громада, серпень 2023.

До війни у Заводах проживало 500 людей. У селі не залишилось жодної вцілілої хати. Із довоєнної кількості місцевих жителів додому повернулась тільки десята їх частина. У сусідній Співаківці сьогодні проживає 191 людина із тих 300, які мешкали тут до війни. Житлові будинки у Співаківці вціліли майже повністю, за винятком тих 5 хат, які окупанти перетворили на склади зі зброєю і, відступаючи, розстріляли в упор. 

Нагадаємо, що енергетики заживили село на Ізюмщині, де окупанти пошкодили 50% електромереж 

Також нагадаємо, що в Ізюмському районі Харківської області енергетики повернули світло до села Придонецьке.

Раніше ми писали, що в Оскільській громаді 30 людей отримали модульні будинки.

Більше новин Оскіл читайте на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут