В Оскільській громаді окупанти за пайки змушують місцевих жителів розбирати завали

09.06.2022 21:46 Оскіл

Російські військові у тимчасово окупованій Оскільській громаді Харківської області живуть, як на курорті, а місцеве населення змушують працювати за пайки.

За інформацією видання «Обрії Ізюмщини», жителі Осколу отримали пенсію російськими рублями – по 10 тисяч рублів. Розрахунки за товари в центрі громади проводяться і гривнею, і рублями. Проте, курс дуже не вигідний для місцевого населення – 1 гривня дорівнює 1 рублю. Нагадаємо, наразі окуповано майже 90 % території Оскільської громади.

Водночас видання зазначає, один із місцевих підприємців відкрив продовольчу крамницю і намагається тримати ціни на довоєнному рівні. Щоправда, переважна більшість асортименту – це російські товари, які поступаються за якістю українським.

Також повідомляється, що жителів Осколу російські окупанти за пайки виводять на роботу з розбирання завалів на греблі. При цьому харчі видають лише при пред’явленні паспортних даних, таким чином проводиться перепис населення.

Самі ж окупанти почуваються в громаді, як на курорті. Одна їх частина розквартирувалася на базі відпочинку біля річки, інша – заселилася в сучасний приватний будинок з басейном. А на галявині сусіднього будинку вони облаштували спортивний майданчик, де грають у футбол.

А в іншому селі Оскільської громади – Співаківці – російські солдати, за даними видання,  продовжують грабувати помешкання селян, забирати живність, гранатами глушити рибу в Сіверському Дінці. Також повідомляється, що місцевих чоловіків вони беруть у полон, а потім вербують у лави російської армії.