Окупанти почали видавати «свої» свідоцтва про народження в громаді на Харківщині

09.06.2022 19:44 Борова
Фото: Alexander Ermochenko/Reuters Фото: Alexander Ermochenko/Reuters

Російські окупанти почали озвучувати нові плани щодо адміністративно-територіальної належності Борівської громади Харківської області.

Росіяни та їх місцеві посіпаки намагаються запровадити свої порядки на території тимчасово окупованої Борівської громади Харківської області. За інформацією Борівської селищної ради, окупанти вимагають від підприємців перереєстрації всіх документів.

– Такі вимоги вже висловлювались і раніше, але фантазії окупантів щодо адміністративно-територіальної належності нашої громади щоразу змінюються, через що не зрозуміло, де ж саме має бути перереєстроване підприємство. Спочатку вони відносили нашу громаду до так званої лнр, потім тривалий час розповідали, що Борівщина належить до Куп’янського району бєлгородської області рф і навіть почали видавати фіктивні свідоцтва про народження та інші «документи» з такою інформацією, а тепер повідомили, що Борова – це Ізюмський район Харківської області рф, – повідомили 9 червня в Борівській селищній раді.

Також офіційні представники української влади на Борівщині зазначають, що бойових дій на території самої громади немає, але з Ізюмського напрямку постійно чутно звуки вибухів і обстрілів. У різних населених пунктах Борівщини та за їх межами спостерігається присутність окупаційних військ та ворожої техніки.  Постійно відбуваються ротації. Системи залпового вогню та ракетні установки агресора, розміщені на землях окупованої Борівщини, працюють по позиціях ЗСУ та населених пунктах, підконтрольних українській владі.

До речі, вчора, 8 червня, українській стороні вперше вдалося передати гуманітарний вантаж для Борівської центральної лікарні та жителів громади – інсулін й інші ліки.

– Це був перший вдалий досвід передачі гуманітарної допомоги з вільної території України на окуповану Борівщину. Процес підготовки був дуже довготривалим, у ньому взяло участь багато відчайдушних і по-справжньому героїчних людей, кілька разів плани зривалися, але цього разу все вдалося, і люди отримали життєво важливі медикаменти. Дуже сподіваємося, що буде наступна можливість передати не лише ліки, а й харчі, памперси тощо. Проблема у безпеці перевезення, відсутності зв’язку та наявності транспорту з окупованого боку, – зазначили в селищній раді.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про підготовку до псевдореферендуму на тимчасово окупованій Борівщині.