В Оскільській громаді заживили напівзруйноване село: що відомо

13.10.2023 15:50 Оскіл
Фото: село Вірнопілля, Харківська область / АТ «Харківобленерго» Фото: село Вірнопілля, Харківська область / АТ «Харківобленерго»

Енергетики повернули світло у село Вірнопілля Оскільської громади Харківської області, де окупанти вщент зруйнували електричну мережу.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на АТ «Харківобленерго».

Як розповів в.о. старшого майстра Ізюмського РЕМ Віталій Борщ, з початку повномасштабного вторгнення Вірнопілля стало форпостом оборони у своєму районі і дуже страждало від обстрілів російських військ. У населеному пункті не було жодного вцілілого будинку та повністю зруйнована електрична мережа.

«Коли ми сюди приїхали, щоб оглянути пошкодження, перше враження було таке, що відновлювати нічого. Жодного вцілілого будинку, вщент зруйнована електрична мережа. Пошкоджені всі чотири підстанції, побиті трансформатори, опори, дроти. Але я був здивований, що через деякий час почали телефонувати люди та питати про електрику. Місцеві жителі почали повертатися додому», зазначив Віталій Борщ.

З 243 приватних будинків у селі повністю зруйновані 80, усі ж інші – зазнали серйозних пошкоджень, розповіла староста Вірнопільського старостинського округу Ніна Загребельна.

«У перші ж дні по селу була запущена авіабомба, яка зруйнувала будівлі соціальної сфери та приватне житло. У квітні 2022 року вже половина жителів виїхала. Але люди все ж таки повертаються. Зараз у селі живуть близько 130 чоловік. Ми дуже раді, що електрики прийшли працювати до нас, і світло з'явилося. Газу поки що немає, але нам обіцяють і його повернути до Нового року», повідомила староста.

Для того, аби заживити Вірнопілля, енергетикам довелося відновити 10 км високовольтної лінії 10 кВ, яка була вщент зруйнована. Окрім того, були замінені десятки опор, відремонтовані підстанції, замінені трансформатори та ін.

«Ми замінили 30 опор та 5 км магістрального проводу. Капітально відремонтували підстанції та замінили 4 трансформатори. Зазначу, що ми змонтували сучасний провід СІП, що значно підвищить якість та надійність електропостачання для наших споживачів у Вірнопіллі. До кінця наступного тижня всі домоволодіння у селі будуть заживлені», додав Віталій Борщ.

Нагадаємо, у Студенокському старостинському окрузі Оскільської громади благодійні організації почали допомагати місцевим жителям відновлювати житло.

Більше новин Оскіл читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко

Теги: