Німецьку бомбу вагою 250 кілограмів знайшли в Печенізькій громаді

19.05.2021 15:54 Печеніги
19 травня рятувальники Харківської області повідомили про розмінування 250-кілограмової німецької бомби часів Другої світової війни, яку напередодні знайшли на узліссі поблизу села П’ятницьке Печенізької громади.

Як повідомив «Слобідському краю» речник ГУ ДСНС у Харківській області Євген Василенко, німецьку бомбу SC-250 знайшли «чорні» шукачі металобрухту. Вони повідомили про свою знахідку місцевому жителю, який проживав у найближчий хаті до лісу.

– «Чорні» шукачі металобрухту сказали місцевому жителю, що в лісі знайшли стару бомбу. І запропонували йому викликати саперів. Він так і зробив. Приїхав наш співробітник, оглянув предмет та встановив, що це німецька авіабомба SC-250, яка важить 250 кілограмів. Частина її знаходилася в землі. І на перший погляд здавалося, що із землі стирчить шмат труби, – розповів «Слобідському краю» Євген Василенко.

Читайте також: Масштабна пожежа в Ізюмі охопила три будинки - Фото, Відео

На місці було організовано  охорону.  Піротехніки ДСНС витягнули бомбу з ґрунту за допомогою спеціального крана та завантажили на автомобіль. У той же день бомбу підірвали на полігоні.

За словами речника ДСНС, такі знахідки – 250-кілограмові бомби – на Харківщині знаходять рідко. Зазвичай це снаряди вагою близько 50 кілограмів. Щороку в області піротехніками знешкоджується понад сотню таких небезпечних знахідок.

Автор: Андрій Соха