У Печенізькій громаді до розмінування територій долучились іноземні фахівці

15.03.2023 11:21 Печеніги

У Печенізькій громаді Харківської області розмінуванням територій, окрім саперів ДСНС, поліції та ЗСУ, займається міжнародна організація «The HALO trust».

Як пише «Слобідський край» з посиланням на Печенізького селищного голову Олександра Гусарова, це одна з провідних світових організацій гуманітарного розмінування.

«Спеціалісти Halo Trust надають допомогу в розмінуванні та знищенні вибухонебезпечних залишків війни, а також проводять навчання в трудових колективах підприємств Печенізької громади, які працюють на об'єктах критичної інфраструктури, в установах, організаціях та серед  цивільного населення. Дякуємо фахівцям за навчання та роз'яснювальну роботу», – повідомив Олександр Гусаров.

Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів:

  • якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний, – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення;
  • ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте не можна вбивати в землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися боєприпаси;
  • одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху;
  • в жодному разі не пересувайте, не розбирайте та не нагрівайте небезпечну знахідку;
  • не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета, доки не прибули фахівці;
  • категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

Що робити, якщо знайшли міну чи вибухівку. Інфографіка

Нагадаємо, у Печенігах та інших населених пунктах Печенізької територіальної громади Харківської області розпочато оформлення заявок на отримання грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Нагадаємо також, що  у селище Печеніги благодійний фонд «Харків з тобою» доставив партію будівельних матеріалів.

Також у селищі Печеніги відновив роботу ЦНАП, він надає довідки про реєстрацію місця проживання, витяг з Державного земельного кадастру тощо.

Головні новини Печеніги читайте на нашому сайті.