Депутати Первомайського вдруге не підтримали перейменування міста: що далі

28.07.2023 16:52 Первомайський

Депутати Первомайської міської ради Харківської області вдруге не підтримали перейменування міста Первомайський у Добродар. 

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів Первомайський міський голова Микола Бакшеєв.

Він зазначив, що 27 липня набув чинності закон про деколонізацію топонімії. Відтепер місцеві ради мають 6 місяців, щоб остаточно прибрати всі російські імперські назви географічних об’єктів, вулиць та парків.

«Вчора набув чинності закон про деколонізацію, який згодом дає право міському голові одноосібно перейменувати топоніми, таке право я набуду 27 січня 2024 року. Якщо до цього часу повторні спроби ухвалити рішення про перейменування не дадуть результату, то далі право переходить до міського голови», – говорить Бакшеєв.

За словами Миколи Бакшеєва, до ухвалення рішення не вистачає двох голосів.

«Було б гарно, якби ми досягли спільної згоди у цьому питанні й проголосували за ту назву, яка вже двічі була переможцем громадських обговорень. Але якщо не ухвалимо клопотання, то дочекаємось січня 2024 року, і я своїм розпорядженням ухвалю це рішення», – каже міський голова.

Голосування за перейменування Первомайського на сесії міськради відбулось 27 липня, але не було підтримано більшістю. «За» проголосувало 12 депутатів з 17.

Нагадаємо, що жителі громади обрали назву – Добродар. За неї було 502 голоси. На другому місці – Холоднояр – 348 голосів, на третьому – Хлібодар – 333 голоси.

10 липня у місті відбулося засідання топонімічної комісії та робочої групи, де із 190 запропонованих назв  було обрано 10 найрейтинговіших, а також таких, які відповідають Закону України «Про географічні назви» та «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Нагадаємо також, що  25 квітня топонімічна комісія Первомайської міськради підбила підсумки другого туру голосування за нову назву для міста. За назву «Добродар» віддали свої голоси 634 жителі громади, що склало 80 відсотків. 

Але на сесії міської ради міста Первомайський Харківської області 27 квітня депутати не підтримали питання щодо обрання нової назви міста.

Більше новин Первомайський та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Ксенія Карпенко