Дерусифікація триває: у Первомайському йде голосування за зміну назви міста

13.03.2023 14:52 Первомайський
Фото: Олена Чорнобай Фото: Олена Чорнобай

10 березня у місті Первомайський Харківської області розпочалося голосування за перейменування населеного пункту. Усього відібрано 10 варіантів назв. Мешканці громади можуть проголосувати  на електронній платформі Е-Дем або у місцевому ЦНАПі.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» повідомив міський голова Первомайського Микола Бакшеєв.

10 березня у Первомайському стартувало голосування за зміну назви для міста. Мешканці з реєстрацією в громаді можуть проголосувати на електронній платформі Е-Дем. Для голосування особа має пройти ідентифікацію через додаток «Дія», Банк ID або цифровий підпис.

Також є можливість віддати свій голос у місцевому Центрі надання адміністративних послуг протягом робочого дня, включно із суботою. Для голосування у ЦНАПі необхідно мати із собою паспорт. Усього в цьому турі обиратимуть з 10 запропонованих варіантів назв:

  • Доброда́р;
  • Холодноя́рськ;
  • Злато́піль;
  • Хлібода́р;
  • Кві́точ;
  • Сві́точ;
  • Озеря́нськ;
  • Сива́ш;
  • Я́нголів;
  • Миро́піль.

Вибори нової назви триватимуть місяць з 10 березня до 9 квітня 2023 року.

До цього була відкрита гугл-форма, за результатами якої було подано близько 650 заявок, але, як розповідає Микола Бакшеєв, багато з них дублювалося. Після цього топонімічна комісія здійснила відбір та винесла 15 варіантів, за які місцеві мешканці голосували у телеграм- та вайбер-каналах громади.

— Під час голосування у Телеграмі ми мали спотворені результати, оскільки кількість осіб, які проголосували, була більшою, ніж кількість учасників групи. Ми розуміємо, що вони не всі мають відношення до міста Первомайського, тому ми зробили голосування через захищену платформу, – зазначає міський голова Первомайського.

Запропоновані назви, які були відібрані для голосування, були розглянуті Харківським національним педагогічним університетом ім. Г. С. Сковороди та Українським інститутом національної пам'яті, які дійшли висновку, що назви відповідають правилам філології та всім необхідним критеріям щодо назв українських міст.

— Також для об’єктивності голосування ми приховали демонстрацію попереднього результату. Коли голосування стартувало, ми побачили, що результати відображаються онлайн. А оскільки воно триватиме місяць, є розуміння, що люди можуть віддавати свій голос не за кращу на їх думку назву, а, наприклад, за лідера голосування, – пояснює Микола Бакшеєв.

Після закінчення голосування Первомайська міська рада планує провести ще один тур виборів, в якому залишаться дві найбільш популярні назви, щоб насправді більшість містян визнали цю назву.

Після цього остаточна назва потрапить до сесійної зали, щоб підготувати клопотання до Харківської обласної ради.

Нагадаємо, що мешканців Первомайського почали штрафувати за неправильне паркування.

Також нагадаємо, 6 березня очільник міста Первомайський Микола Бакшеєв повідомив, що в місті буде організовано рейди з подальшим опублікуванням фото порушників правил паркування.

Про головні новини Первомайський та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко