На фестивалі Олексіївська фортеця встановлять рекорд і відкриють веломаршрут

14.09.2021 14:10 Первомайський
З 18 по 19 вересня у місті Первомайский відбудеться фестиваль «Олексіївська фортеця». Захід відбудеться за підтримки Харківської обласної ради як проєкт-переможець конкурсу місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє».

У минулому Олексіївська фортеця – це частина оборонних укріплень, а сьогодні – можливість цікаво провести вихідні із сім’єю та послухати відомі гурти з усієї Слобожанщини. Офіційне відкриття фестивалю «Family Fest» призначено на 18 вересня о 10.00.

Присвячений фестиваль 290-річчю будівництва Української оборонної лінії. Прийматиме святкування місто Первомайський, міська рада якого є організатором цього заходу разом з Харківським обласним центром культури і мистецтва, Харківським обласним центром туризму та ГО Моушн+. А можливим проведення заходу такого масштабу стало завдяки підтримці Харківської обласної ради і перемозі в конкурсі проєктів місцевого та регіонального розвитку «Разом в майбутнє». Бюджет проєкту склав 1,5 мільйона гривень, з яких співфінансування з обласного бюджету – 1,05 мільйона гривень та місцевого бюджету – 450 тисяч гривень.

Читайте також: У Краснокутській громаді пройшов фестиваль борщу. Фото

Програма фестивалю буде дуже різноманітною: креативні активності, виступи великої кількості артистів найрізноманітніших жанрів та ще багато цікавого.

Зокрема, на свято запросили понад 290 творчих колективів. На головній сцені «Family Fest» виступлять Великий академічний Слобожанський ансамбль пісні і танцю, гурти «Село і люди», «Євшан зілля», «Яри» та інші творчі колективи Слобожанщини, які дадуть змогу відчути різнобарвну атмосферу Харківської області.

Читайте також: Семеро студентів харківських вишів отримають спеціальні стипендії

А ще гостей очікує різноманіття цікавих активностей, які заздалегідь підготували організатори.

У перший день фестивалю гості зможуть покуштувати органічної каши з найбільшого в Україні казана. А якшо каші буде замало – на фестивалі працюватимуть різні фудкорти.

Для дітей будуть цікавими аніматори, лабіринти, концертні та розважальні програми. А доросліше покоління зацікавлять лучний тир та богатирські ігри, дискотека та безліч фотозон і майстер-класів.

Для сімейного відпочинку також знайдеться місце. Родинні квести, виставки-продажі виробів майстрів, концертна програма на головній сцені «Family Fest» та незабутній феєрверк наприкінці першого дня фестивалю залишать незабутні враження і у дітей, і у їх батьків.

Другий день о 9.30 відкриє фітнес-ранок, який дасть заряд енергії на весь фестивальний день. А відразу після такого активного початку програму заходу продовжить виступ місцевого рок-гурту «Black Smoke».

Читайте такожМіжнародний медіафестиваль стартував на Харківщині

На цей день заплановано відкриття туристичного веломаршруту протяжністю 400 кілометрів, який пролягатиме через усі десять фортець Української оборонної лінії, що збереглися до наших часів, та старт велотуру TourDeFort. До речі, у кожного буде можливість не просто бути присутніми на офіційному відкритті веломаршруту, але й стати одними з перших його підкорювачів.

Закриватиме фестиваль концертна програма творчих колективів міста Первомайський та запрошених артистів, а також відбудеться розіграш подарунків.

Дістатися на фестиваль з Первомайського можна буде спеціальними фестивальними автобусами, які будуть ходити кожні півгодини із залізничного вокзалу та автостанції. Але до місця події можно дістатися і пішки – із залізничного вокзалу до фортеці – 4,4 кілометра, з автовокзалу – 3,6 кілометра.