Опалювальний сезон: у Первомайському розповіли про готовність до холодів

19.08.2022 12:20 Первомайський
У Первомайському Харківської області триває підготовка до нового опалювального сезону.

Як повідомляється у репортажі телеканалу "Надія", наразі всі 13 котелень готові давати тепло на місто.

– Сьогодні в нашому місті стан підготовки до опалювального сезону нічим не відрізняється від попереднього року. Нагадаю, що Первомайський залишається мирним містом. Наразі виконані роботи на 70 % теплових мереж та близько 80 % котельного обладнання. Проведено п'ять капітальних ремонтів, на решті з них виконані поточні ремонти. Окрім того, виконані гідродинамічні роботи, відпрацьовані всі дефекти. Зараз працюємо над дефектами, які були виявлені під час другого випробування. Все йде за графіком, за штатним розкладом, який сьогодні ми маємо для підготовки до опалювального сезону, – розповів Первомайський міський голова Микола Бакшеєв.

Опалювальний сезон у громаді розпочнеться приблизно 15 жовтня. Попри спокійну ситуацію в громаді, але Микола Бакшеєв усе ж наголосив, що місцевим необхідно бути готовими до будь-яких сценаріїв.

– Якщо у вас є пічне опалення, перевірте його, відремонтуйте, поки ще є час. Зробіть запас дров або вугілля, аби бути готовими до можливих тимчасових перебоїв з теплопостачанням, – зауважив він.

Міський голова наголосив і на тому, що Первомайські тепломережі не мають заборгованості по зарплатні. Втім, є борги за газопостачання та електроенергію, тому місцевим нагадують про важливість сплати за рахунки. Найвагоміший борг у підприємства наразі за газопостачання – близько 18 мільйонів гривень. За теплову енергію близько 75 мільйонів гривень, з них близько 20 мільйонів – за попередній опалювальний сезон. 

Читайте також: Як Чугуївська громада готується до осінньо-зимового періоду

До того ж 18 серпня Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає встановлення мораторію на підвищення тарифів на тепло для населення. Тому передбачається, що мораторій буде діяти протягом воєнного стану в Україні та шість місяців після його завершення.

– Опалювальний сезон буде без підвищення тарифів на тепло та гарячу воду для споживачів. Президент України підписав надважливі закони, які забезпечать як цінову стабільність у сфері теплопостачання,  так і фінансову спроможність підприємств теплокомуненерго під час опалювального сезону 2022/23 років. Адже цей опалювальний сезон буде найскладнішим за період незалежності України. Впевнений, що ми всі разом гідно впораємось з усіма викликами та забезпечимо стале проходження опалювального сезону, – сказав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Тож забороняється підвищувати тарифи для всіх категорій споживачів на:

  • послуги з розподілу природного газу;
  • теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання);
  • послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води

Нагадаємо, місцева влада Чугуївської громади та підприємства ЖКГ уже готують міське господарство до зими згідно із затвердженими графіками, і ця робота буде виконана у визначені терміни.