У місті на Харківщині з'явився патріотичний мурал. Фото

16.06.2022 13:11 Первомайський
Фото: Людмила Федорченко Фото: Людмила Федорченко
У Первомайському Харківської області місцеві активісти розмалювали стіну у патріотичному стилі.

Цими дня в центрі Первомайського з’явився наймасштабніший мурал у місті. Місцеві митці створили патріотичний мурал на стіні приміщення, в якому розташовуються магазини. Про це «Слобідському краю» розповіла працівник відділу культури Первомайської міськради, архітекторка Людмила Федорченко, яка разом з командою займалася створенням цього муралу.

– На початку квітня до нас звернувся місцевий житель Андрій Підлубний, який запропонував зробити патріотичний мурал. У нього не було ні ідей, ні того, де його малювати. А три роки тому ми готували стіну однієї будівлі під мурал, утім руки не доходили. А я особисто знаю власника будівлі Сергія Грибенюка. Він відгукнувся, надавши нам усе необхідне. І ми з моїми помічниками почали малювати. До роботи долучилися моя племінниця, студентка Харківського національного університету будівництва та архітектури Анастасія Полоусова, колежанка Христина Федотова та Дмитро Докунін, який наразі навчається в Харківському коледжі будівництва, архітектури та дизайну, – розповідає пані Людмила.

Читайте також: Художниця з харківської глибинки продала картини для допомоги ЗСУ

Працювали над створенням муралу активісти з кінця минулого місяця. Малювали кожен день по 12 годин, за винятком суботи і неділі. Наразі мурал майже завершений, залишилися останні штрихи. 

– Стіна на цій будівлі довга і витягнута, тому композиційно важко було придумати єдиний малюнок. Я архітектор, не художник, не малюю ілюстрацію. Я взяла фрагмент з ілюстрації харківської художниці Олесі Вакуленко, на ньому зображений літак «Мрія», від якого йде слід у вигляді прапора України. Також мені дуже сподобалася картина, де дівчинка сидить на зірваній башті танка. Два ці фрагменти з’єднала лінією горизонту: поле, наш прапор, трактор тягне танк, ластівки літають і соняшники цвіте, – розповідає художниця.

Людмила каже, що місцевим припало до душі їх творіння, особливо військовим.

– Нашим захисникам дуже сподобався цей мурал. Вони дякували нам, на знак вдячності пригощали цукерками. Багато військових фотографується на фоні муралу, – каже пані Людмила.

Вона також поділилася планами на майбутнє.

– Я не вперше займаюся подібним. Кілька років тому ми з командою розмальовували під’їзди, також у патріотичному стилі створили мурал на вокзалі. Втім цей мурал у центрі міста наразі наймасштабніший у Первомайському, 60 квадратних метрів. Матеріалу на нього пішло на 2 тисячі 600 гривень, які виділив Андрій Підлубний, – каже Людмила  Федорченко. – Зараз я тиждень перепочину і візьмусь власними фарбами розмальовувати арку біля нашого Палацу культури. Цей мурал буде на основі ілюстрацій харківської художниці Олесі Вакуленко. Вона у своїх роботах висвітлює українську культуру, ідентичність, традиції, які сьогодні у нас хочуть відібрати.

Автор: Савелій Мякушко