У Первомайському відмовляються від сміттєпроводів у багатоповерхівках

03.02.2022 12:30 Первомайський
У Первомайській громаді Харківської області комунальники заварюють сміттєпроводи у багатоповерхових будинках.

Боротьба зі сміттєпроводами у Первомайській громаді триває вже не перший рік, а з початку лютого роботи продовжилися. Замість внутрішніх сміттєпроводів комунальники встановлюють спеціальні майданчики для збору та сортування сміття у подвір'ях будинків. Такий перехід зумовлений турботою про екологію та санітарні умови під'їздів, а також зменшення навантаження на комунальне підприємство.

– Мешканці на відмову від сміттєпроводів реагують по-різному. Є прихильники ідеї, які розуміють, що підтримувати санітарні норми при працюючому сміттєпроводі вкрай складно.  Бо хтось із жителів може не використовувати пакети для сміття, внаслідок чого навколо сміттєпроводу з'являються калюжі та відходи – це антисанітарія. А також не забуваємо про втрату тепла, яке виходить через ці сміттєпроводи. Ми вважаємо це не комфорт, а більше недолік для жителів, – зазначив «Слобідському краю» перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов.

Читайте також: Унікальні пологи у Первомайській громаді. Фото

Також, за його словами, один з мікрорайонів мав декілька негативних відгуків щодо майданчиків з контейнерами, але більшість мешканців досить швидко звикли та перейшли на розподіл сміття.

– У подальшому плануємо включити й приватні забудови та інші населені пункти громади. У деяких забудовах уже є майданчики, але там знаходяться звичайні контейнери. Тож плануємо облаштувати такі місця спеціальними контейнерами для роздільного сортування сміття, – підкреслив Антон Орєхов.