У Пісочині розширюють найбільший дитсадок Харківщини: на якому етапі будівництво

11.11.2021 14:40 Пісочин
Фото: Пісочинська селищна рада Фото: Пісочинська селищна рада

Наразі в Пісочинській громаді Харківської області реалізують два великі проєкти – зводять новий корпус дитсадка «Теремок» та будують басейн при місцевому спорткомплексі. Обидва об’єкти планують відкрити наступного року.

5 груп на 100 дітей

На сьогодні селище Пісочин входить до переліку населених пунктів Харківської області, які можуть похвалитися динамічним розвитком. За останні кілька років там побудували школу і відкрили фізкультурно-оздоровчий комплекс. Пісочинська громада не зупиняється на досягнутому і продовжує вдосконалювати власну інфраструктуру. Наразі в громаді будуються для важливі об’єкти – новий корпус дитячого садка та басейн. Ці будівлі зводять у рамках президентської програми «Велике будівництво».

Тож незабаром новий корпус з’явиться в дитячого садка «Теремок», що розташований у мікрорайоні «Мобіль». Як розповів Пісочинський селищний голова Олег Чернобай, уже кілька років у мікрорайоні гостро стоїть питання відкриття нових груп, а також реконструкції спортивного комплексу з облаштуванням басейну. За словами очільника громади, аби виконати в «Теремку» запланований на 2021 рік обсяг робіт, необхідно 20 мільйонів гривень.

З ходом зведення нового корпусу ознайомилася голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко, яка у вівторок, 9 листопада, була у Пісочинській громаді з робочим візитом.

– У серпні поточного року розпочалося будівництво нового корпусу дитячого садка «Теремок». З обласного бюджету були виділені п’ять мільйонів гривень для того, щоб розпочати роботи. Вже зроблено чимало, роботи тривають згідно з графіком. Це найбільший дитячий садок в області. Проаналізуємо можливість використання всіх фінансових ресурсів, які можна залучити для того, щоб не порушувати графік. Переконана, що вже наступного року діти підуть до п’яти комфортних груп. Узагалі Пісочинська громада вражає підходом до виконання робіт, якістю та відповідальним ставленням, – зазначила голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко.

Як «Слобідському краю» повідомили у Пісочинській селищній раді, до кінця року планується зробити покрівлю та ввести комунікації, взимку проводитимуть оздоблювальні роботи. Новий корпус садка планують відкрити 1 вересня наступного року. 

Відповідно до проєкту загальна площа будівлі складає 2 тисячі 107 квадратних метрів та розрахована на 100 місць (5 груп). Вхід до закладу освіти обладнають пандусом, уже створено безперешкодний доступ до всіх приміщень. У садку працюватиме інклюзивна група. У проєкті також передбачені роботи з благоустрою та озеленення території садка, створення нових ігрових майданчиків і встановлення сучасних ігрових елементів.

Читайте також: У шістьох громадах Харківщини реалізували медичні проєкти

Також очільниця Харківської обласної ради побувала і на будівництві басейну. За проєктом це реконструкція фізкультурного оздоровчого комплексу з прибудовою басейну. Роботи планують завершити наступного року.

Закупили медобладнання

Пісочинська громада також є й активним учасником різних обласних конкурсів, у яких часто здобуває перемогу. Тріумфально виступили вони і цьогоріч, завдяки чому реалізували два проєкти. Один з них – це «Впровадження сучасних технологій у діагностиці хвороб системи кровообігу», який став переможцем в обласному конкурсі «Ефективна медицина в громаді». Реалізація цього проєкту, за словами директорки КНП «ЦПМД № 2 Харківського району», депутатки Харківської обласної ради Любові Канцедал, дозволила для медичної установи придбати нове сучасне обладнання. Зокрема, діагностичний автоматизований комплекс «Кардіо+» у складі 12-канального електрокардіографа, спірографа, реографа та велоергометра на базі персонального комп’ютера та лазерного принтера, електроенцефалографа, ехоенцефалографа та необхідні медичні меблі.