Громади Харківського району отримали від благодійників генератори та газові балони
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Центр Розвитку Харківського Передмістя.
35 генераторів та перша партія зарядних станцій за проєктом «Посилення енергетичної сталості громад в умовах військового конфлікту», який реалізовується в рамках програми Український Фонд Швидкого Реагування IREX за підтримки Державного департаменту США, прибули у Харків 12 січня. Зараз вони доставлені у громади для підтримки постраждалого населення.
У місті Південне допомогу від благодійників отримали Центр первинної медичної допомоги, підрозділ ДСНС та дитячий будинок. Також генератори і зарядні станції отримала «первинка» у селищі Буди.
«Південна міська громада стала прихистком для сотень внутрішньо переміщених осіб з початку повномасштабної війни. На щастя, територія громади не зазнала таких ушкоджень, як деякі інші громади Харківського району, проте це не привід забути, що там теж відключають світло, там теж потрібна допомога», – йдеться у повідомленні.
Також допомогу отримала Пісочинська громада, яка досі перебуває під ворожими обстрілами і нерідко залишається без світла. У селищі Пісочин генератори, зарядні станції і газові балони отримали місцева лікарня та заклад освіти, на базі яких створені Пункти Незламності та гуманітарні центри.
У місті Люботин, який став прихистком для тисяч переселенців, генератори, зарядні станції і газові балони передали у Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту КЗ «Люботинський мистецький ліцей «Дивосвіт» ХОР, Будинковий комітет «Ромашка».
«Сподіваємось, що вдалося зробити цю зиму світлішою і теплішою для мешканців Люботинської громади завдяки проєкту «Посилення енергетичної сталості громад в умовах військового конфлікту», який реалізовується в рамках Програми Український Фонд Швидкого Реагування, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США», – йдеться у повідомленні.
У Височанській громаді мешканцям та переселенцям буде комфортніше отримувати медичні послуги – генератори та зарядні станції отримали амбулаторії в селищах Покотилівка та Бабаї.
У деокупованій Роганській громаді, яка перебувала в епіцентрі військових дій, залишилось багато слідів прильотів, посічених і зруйнованих будівель. Для допомоги мешканцям громади було передане енергетичне обладнання в Центр первинної допомоги, Пункт незламності та центри гуманітарної допомоги на базі освітніх і культурних закладів селища Рогань.