У Балаклійській громаді знайшли майже 30 тисяч вибухонебезпечних предметів

30.01.2023 16:35 Балаклія
У Балаклійській громаді Харківської області з вересня по січень сапери знайшли понад 28 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів. Першочергово розміновують лінії електропередач, мережі газопроводів, водяні мережі, автомобільні шляхи та населені пункти.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на Балаклійську міську раду.

За вісім років збройного конфлікту та 11 місяців повномасштабного вторгнення російські війська перетворили Україна на одну з найбільш замінованих країн у світі.

З перших днів звільнення Балаклійської громади на її території проводилися роботи з ліквідації наслідків військової агресії. Одним з головних напрямків роботи є розмінування вибухонебезпечних предметів.

– На звільнених територіях на них чекало чимало роботи за призначенням. Залишки невикористаних боєприпасів, заміновані поля й будинки, снаряди, гранати й міни, що не вибухнули, – все це робота саперів, які крок за кроком ретельно обстежували наші території й знешкоджували потенційну небезпеку, – зазначають у міській раді.

Першочерговим завданням для саперів є розмінування за заявками мешканців та критичної інфраструктури, тобто лінії електропередач, мереж газо- та водопроводів, автомобільних шляхів та населених пунктів. Після цього піротехніки переходять до розмінування лісів, полів та річок.

З початку повномасштабного російського вторгнення на території Балаклійської громади було знайдено 28289 вибухонебезпечних предметів, а також було прийнято понад 2000 повідомлень від населення про вибухівку. Усього з 8 вересня було обстежено 372 гектари територій населених пунктів, 285,51 кілометра автомобільних доріг, 237 ліній електропередач, 201 кілометр газопроводів та 21,18 гектара лісу.

Для розмінування піротехніки використовують спеціальні машини та апарати. Однак було багато випадків, коли внаслідок вибуху міни чи іншого пристрою гинули як цивільні жителі, так і фахівці-сапери.

Балаклійська міська рада наголошує на тому, щоб дотримувалися правил безпеки:

  • утримуйтесь від відвідування лісів, полів, лісосмуг та місць, де велися бойові дії;
  • ходіть лише знайомими та перевіреними маршрутами;
  • у разі виявлення предмета, зовні схожого на вибухонебезпечний – не наближайтесь, повертайтесь назад тією ж дорогою.

Якщо ви побачите підозрілу знахідку, негайно повідомте про неї за номерами 101 або 102.

Розмінування російських снарядів у Балаклійській громаді Харківської області

Нагадаємо також, що на деокупованих територіях Харківської області працюють Балаклійський, Ізюмський, Шевченківський та Дергачівський підрозділи ДМС.

Також у Балаклійській, Савинській та Донецькій громадах Харківської області відновили газопостачання для 95 % мешканців, які повернулися до регіону. Наразі тривають роботи з підключення домоволодінь у декількох населених пунктах.

Головні новини Балаклія читайте на нашому сайті.

Автор: Олександр Манченко