Рогань готує інфраструктуру на випадок аварійних відключень світла

13.12.2022 16:56 Рогань
У Роганській громаді Харківської області продовжується відновлення житлового фонду та котелень, які постраждали внаслідок бойових дій та готуються на випадок аварійних відключень. Також майже 100 родин у громаді отримають безкоштовні дрова для опалення.

Про це медіа «Слобідський край» розповів заступник Роганського селищного голови з гуманітарних питань і соціально-економічної політики Микола Котелевець.

Зараз у Роганській громаді йдуть стабілізаційні відключення світла, за словами заступника селищного голови, вони не сильно впливають на громаду, оскільки відбуваються 3-4 години на добу. Однак головною проблемою Микола Котелевець називає аварійні відключення світла. Оскільки більшість будинків громади має централізоване опалення від котелень. Вони, своєю чергою, дуже залежать від електроенергії.

— При аварійних відключеннях  світла може не бути й понад добу. При сильних морозах це є великою проблемою. На цей випадок громада підготувала генератори, однак на них можна протриматися не більше трьох-чотирьох діб, – зазначає у коментарі «Слобідському краю» Микола Котелевець.

У Роганській громаді наразі проходять відновлювальні роботи, які стосуються житлового фонду, а також соціальної та критичної інфраструктури. Наразі вже відновлені трансформаторні підстанції й дві котельні централізованого опалення, завдяки цьому багатоповерхова забудова має опалення. Вони відновлені коштом резервного фонду державного бюджету.

У найближчому майбутньому керівництво громади планує завершити відновлення житлового фонду та критичної інфраструктури. Особливо це стосується централізованого опалення, тому хоч зараз опалення запущене, однак, як зазначає заступник селищного голови, є проблема з мережами.

— У лютому були обстріляні котельні. Вони тоді працювали. Через це  комунальники не могли нормально злити систему, тому центральні траси розморожені. Ми у цьому році замінили 1,8 кілометра мереж, які найбільш суттєво постраждали. Ще приблизно 4 кілометри мереж треба замінити, – каже Микола Котелевець.

Також у громаді працює програма забезпечення мешканців безкоштовними дровами для опалення. Минулого тижня адміністрація почала вивозити з лісгоспу дрова та надавати їх людям. Усього деревиною для опалення планують забезпечити близько 100 домівок, які не мають будь-якого іншого опалення, крім пічного.

Нагадаємо, Рогань стала однією з громад Харківської області, яка отримала енергетичне обладнання від волонтерів. Також у Роганській громаді розпочало свою роботу мобільне відділення «Нової пошти».

Рогань — новини читайте тут.