Роганська громада відновлюється після бойових дій та повертається до життя

11.08.2022 14:30 Рогань

Рогань з початку вторгнення знаходилася на лінії бойових дій та піддавалася інтенсивним обстрілам. Після відтиснення лінії фронту Збройними Силами України в середині квітня перед громадою стояв великий виклик – відновлювати все зруйноване та повертатися до нормального життя в нових умовах. «Слобідський край» дізнався, як зараз живе та чого потребує Роганська громада Харківської області.

Рогань на лінії зіткнення

Роганська громада з перших днів повномасштабного вторгнення опинилася на лінії вогню. В одній частині селища Рогань розміщувалися позиції російських військових, тому нашим захисникам знадобився час для того, щоб їх звідти вибити. У Рогані обстріли не вщухали місяцями. Основні руйнації припали на березень-квітень 2022 року, коли протистояння за цим напрямком були найбільш жорсткими та інтенсивними.

Зруйнована будівля в Роганській громаді

– У березні був такий обстріл, що навіть за добу неможливо було порахувати кількість влучань та пошкоджень. Ми намагалися рахувати хоча б ті пожежі, які виникали через обстріли, тому що навіть до деяких об’єктів, куди влучали снаряди, не могли потрапити протягом однієї або двох діб. Така була інтенсивність вогню. Були різні ураження, різними видами зброї. Це були й «гради», і міномети, і навіть авіаудари, – згадує Роганська селищна голова Марія Черненко.