Лікують людей та шиють білизну: як переселенці залучені до життя Сахновщинської громади

27.05.2022 16:07 Сахновщина
Фото: Руслана Корінна Фото: Руслана Корінна

У Сахновщинській громаді Харківської області волонтери «Гуманітарного хабу» працюють з перших днів війни. Все почалося з пошуку пластинки пігулок, а потім це набуло великих масштабів. Наразі організація займається різноманітними напрямами. У цю роботу задіяні і переселенці, зокрема лікарі та швачки, які безкоштовно надають людям відповідні послуги.

Діяльність волонтерської організації «Гуманітарний хаб» у Сахновщинській громаді розпочалася з однієї пластинки пігулок. Таблетки для людини, яка їх потребувала, передала керівниця організації Руслана Корінна.

– У перші три дні війни в нас у Сахновщині повністю спустошили аптеки. На четвертий-п’ятий день до мене дійшла інформація, що людина шукає ліки, без яких не може жити. Я цей препарат колись купляла, він мені не підійшов і лежав вдома. І я, звісно, його просто віддала. А потім до нас приїхала інсулінозалежна дівчинка. Вона з батьками тікали з підвалу в Харкові без інсуліну. І її батько через когось зв’язався зі мною, щоб дізнатися, де знай­ти інсулін. Я потім кинула клич у соціальних мережах, знайомі дівчата шукали потрібне в аптеках Краснограда, Дніпра, Полтави. А потім пішло-поїхало, – згадує Руслана Корінна.

Допомога пенсіонеру з Барвінкового

«Гуманітарний хаб» має кілька напрямів роботи. Перший – це робота гуманітарного кабінету: видача медичних препаратів внут­рішньо переміщеним особам та пільговим категоріям місцевих жителів. Видача інсуліну безкош­товна для всіх громадян за наявності рецепта та у разі неможливості отримання за програмою «Доступні ліки».

– У середині травня до нас приїхала родина з Барвінкового. Там дідусь, йому більше 75-76 років, він учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. У нього цироз печінки. Й у чоловіка на фоні стресу загострилася хвороба, а лікувати його родині не було за що. А ми на початку своєї діяльності через волонтерів з Дніпропетровщини отримали препарат для онкохворих. Там вийшла накладка, його прислали з двох місць, і одна упаковка не знадобилася. А це дуже серйозний, дорогий препарат. Ми проконсультувалися з лікарем, і препарат ідеально підійшов дідусю. Він дуже був зворушений цим, плакав, йому, звісно, краще стає. Крім того, є ще хороший препарат з гуманітарних імпортних для цього чоловіка, думаю, що повністю його пролікуємо, – ділиться керівниця «Гуманітарного хабу».

На базі волонтерської організації працює гуманітарний склад гігієнічних речей та продуктового павільйону. Це видача й адресна доставка продуктів харчування, засобів гігієни та текстильних виробів. Також волонтери організували пункт видачі одягу (для дітей та дорослих) та пункт прокату, де люди безкоштовно в користування на місяць можуть узяти транспорт для дітей, спецзасоби для людей з інвалідністю, побутову техніку.

– Усі наші запаси поповнюються або гуманітарною допомогою, або нашими місцевими жителями. До нас десятки тонн «гуманітарки» приїжджало зі Львова. Там були гігієнічні засоби, текстиль, одяг, продукти, а також амуніція для ЗСУ. Активно допомагають і місцеві жителі. Вони приносять ліки, одяг, побутову техніку тощо. Також долучаються і місцеві підприємці. Наприклад, один з них нам дав 60 літрів олії, яку ми розфасували і роздали, – розповідає волонтерка.

Читайте також: Проблеми з житлом, готівкою і пальним: як в умовах війни живе Сахновщинська громада

Безстрашний «Маестро»

Також постійно «Гуманітарний хаб» відвозить необхідне бійцям на передову.

– Наприкінці квітня возили вантаж на передову. Дітки з нашого садка разом з батьками та вихователями дистанційно зробили обереги у вигляді янголят і написали листа захисникам. І ми тоді відвозили нашим воїнам форму, турнікети, також передали цю посилку від малечі. Бійців це дуже підбадьорило і зворушило. А возив цей вантаж «Маестро». Ми його так назвали, оскільки він не боїться їздити в найгарячіші точки, – ділиться Руслана Корінна.