9 років за гратами: жителька Шевченкового отримала вирок за роботу в окупаційній адміністрації 

19.04.2023 12:53 Шевченкове
Фото: Харківська обласна прокуратура Фото: Харківська обласна прокуратура

Мешканка селища Шевченкове Харківської області отримала 9 років ув’язнення з конфіскацією всього майна за співпрацю з окупантами. Під час судового розгляду жінка своєї провини не визнала.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Харківську обласну прокуратуру.

У червні 2022 року 49-річна мешканка селища Шевченкове Куп’янського району добровільно обійняла псевдопосаду «помічника начальника управління (сільського) Шевченківського територіального управління» у так званій «ТЦА Куп’янського району Харківської області». Як зазначили в прокуратурі, фактично вона була призначена «старостою» села Старовірівка. 

На вказаній «посаді» засуджена координувала роботу між структурними підрозділами окупаційної адміністрації, обробляла інформацію та заяви від місцевих жителів щодо вирішення питань організаційного, економічного та гуманітарного характеру. Окрім цього, жінка узгоджувала з представниками зс рф пересування осіб окупованими територіями Куп’янщини.

Після деокупації селища Шевченкове правоохоронці затримали колаборантку в порядку статей 208, 615 КПК України.

Суддя Київського районного суду Харкова виніс обвинувальний вирок. Жінці призначили покарання у вигляді 9 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах України строком на 14 років з конфіскацією усього належного їй на праві власності майна на користь держави. Під час судового розгляду жінка своєї провини не визнала. 

Наразі триває строк на апеляційне оскарження вироку. 

Засуджена колаборантка з селища Шевченкове, Харківська область

Раніше ми писали, що правоохоронці затвердили та направили до суду обвинувальний акт стосовно мешканки селища Шевченкове, яка підтримувала дії агресора та закликала підприємців сплачувати так звані «благодійні внески» окупаційній владі за утримання торговельних павільйонів.

Нагадаємо, нещодавно СБУ затримала ще одного колаборанта, який під час окупації Куп'янська фабрикував справи проти українців. Зокрема, учасників місцевого руху опору.

Головні новини селища Шевченкове та Куп'янського району читайте на нашому сайті.

Автор: Владислава Ткаченко