У Валках та Новій Водолазі відкриють сучасні ангіографічні відділення: що це таке

27.10.2023 11:16 Валки
Валківська ЦРЛ/«Слобідський край» Валківська ЦРЛ/«Слобідський край»

Новітнє ангіографічне обладнання допоможе медикам Валок та Нової Водолаги Харківської області якісніше лікувати судинні захворювання та зберегти життя людей. 

Як повідомляє кореспондентка медіа «Слобідський край», у місті Валки Харківської області вже на 90 % підготувалися до встановлення ангіографічної системи. Тут провели ремонт відділення та вже готуються до встановлення обладнання. У відділенні з операційними медики зможуть лікувати пацієнтів з інсультами та інфарктами. Встановити таке обладнання неможливо у кожній лікарні, адже операційні та відділення мають відповідати суворим вимогам та стандартам. На Харківщині таких апаратів усього сім. Заступниця начальника ХОВА Олена Логвинова оглянула медзаклади та проконтролювала хід підготовки відділень до встановлення новітнього обладнання.

– З початку повномасштабного вторгнення до нашої громади приїхало 23 тисячі переселенців. Навантаження на лікарню значно збільшилося. Ангіографічне обладнання – найсучасніше з тих, які ми наразі освоюємо. Кількість пацієнтів з патологією судин, що призводить до таких тяжких захворювань, як інсульти, інфаркти, постійно зростає. Застосування ж ангіографа дає можливість не тільки рятувати життя і здоров’я таким пацієнтам, а й суттєво зменшувати кількість інвалідизації, скорочувати терміни лікування, – каже директор Валківської ЦРЛ Артем Ковальов.

У Валківській ЦРЛ планують запустити роботу обладнання на початку наступного року. 

Ангіографічне обладнання у Валках

Ангіографічна система у Валках

Також до встановлення важливого обладнання готується Нововодолазька центральна районна лікарня. Тут уже демонтують старі операційні, аби побудувати нову та сучасну ангіографічну операційну.

– Попри те, що більшість переселенців у громаді вже повернулися до своїх домівок, у нас не зменшилась кількість пацієнтів. Ми створюємо тут операційну, щоб робити ендоваскулярні втручання, а не тільки діагностику.  Лікарі вже проходять навчання,  – каже головний лікар Нововодолазької ЦРЛ Олег Яковенко.

Нововодолазька лікарня

Інсультний блок у Нововодолазькій ЦРЛ

За його словами, у лікарні є багато пацієнтів із судинною патологією, травмами судин, які потребують лікування за допомогою цього обладнання.  Ангіографічне обладнання було закуплено завдяки співпраці ХОВА, народних депутатів, БФ Emerland, який співпрацює зі Швейцарією. Громадам було виділено по 20 мільйонів гривень, а вони своєю чергою самостійно робили ремонт реабілітаційних та операційних палат.

Нагадаємо, Великобурлуцька, Валківська та Золочівська громади Харківської області перемогли в конкурсі мінігрантів «Підтримка пунктів першої медичної допомоги у сільській місцевості». Також ми писали, що на базі Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті № 1 планують створити потужний кардіологічний центр.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.