Вільхівка та навколишні села долають наслідки російської окупації

30.12.2022 12:52 Вільхівка

Вільхівська громада Харківської області долає наслідки окупації та поступово відновлює житло й критичну інфраструктуру. Місцеві все частіше повертаються до рідних домівок, а влада намагається зробити все можливе, щоб забезпечити їх усім необхідним для комфортного життя.

Пошкоджені вікна замінюють

Вільхівська громада була окупованою з перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну. Збройні Сили України звільнили Вільхівку та навколишні населені пункти ще навесні, однак громада продовжила потерпати від російських обстрілів і отримала змогу відновлюватися тільки після звільнення інших громад на півночі Харківщини.

Наразі в громаді не припиняються роботи з відновлення житлового фонду і критичної інфраструктури, що постраждали в результаті окупації та бойових дій: основні комунікації вже відновлені.

За словами начальника Вільхівської сільської військової адміністрації Олександра Шмиголя, завдяки виділенню коштів від обласної адміністрації вдалося замінити людям майже півтори тисячі вікон по всій громаді. Ще близько 500 у процесі встановлення.

У селі Вільхівка відновлюють вікна у пошкоджених будинках після окупації

– Якщо не враховувати заклади освіти, які майже всі зруйновані або пошкоджені, то можна сказати, що ми цілком вийшли з кризової ситуації. Газ є, транспорт, пошта та магазини працюють, електроенергія вимикається за графіками, – розповідає начальник Вільхівської військової адміністрації.

Найбільша проблема, яка наразі стосується всієї громади, як і у багатьох інших, – це світло. Від електроенергії залежить не тільки комфорт мешканців, але й критична інфраструктура. Так, наприклад, без світла не будуть працювати котельні та можуть бути перебої з водопостачанням.

Зі світлом, але без води

Як зазначає Олександр Шмиголь, Вільхівська громада дуже неоднорідна після деокупації, оскільки частина населених пунктів могла стабільно відновлюватися, а інша частина щоденно потерпала від російських обстрілів.

Одним із сіл, в якому можна було ремонтувати домівки, комунікаційні мережі та іншу інфраструктуру, була Мала Рогань. Це село ЗСУ звільнили найпершим у громаді ще у березні, й мешканці та комунальники мали можливість за весну та літо майже повністю подолати наслідки бойових дій.