Після наступу на Вовчанськ частина людей виїхала: як живе Вільхуватська громада

30.05.2024 17:44 Вільхуватка
Фото: Евакуація дітей під час війни/Getty Images Фото: Евакуація дітей під час війни/Getty Images

Наразі безпекова ситуація у Вільхуватській громаді Харківської області стабільна. За останній місяць звідти виїхало близько сотні людей.

Про це медіа «Слобідський край» розповів начальник Вільхуватської сільської військової адміністрації Євген Шаповал.

Нині в громаді проживає 1898 людей, до повномасштабного вторгнення їх було понад 6 тисяч.

– Після того, як почався наступ на Вовчанськ частина людей виїхала, але це незначна кількість, близько сотні людей. Виїжджали переважно ті, в кого є діти. Зараз ми провели роботу з оповіщення, що необхідно евакуйовуватись, у нас вся громада оголошена зоною обов’язкової евакуації. Люди по різному до цього ставляться, хтось категорично не хоче їхати. Безпекова ситуація у нас стабільна, але ми розуміємо, що Вовчанськ від нас менш ніж за 30 кілометрів і всі переживають, всі занепокоєні тим, що там відбувається, – говорить Євген Шаповал.

Всього в громаді 30 населених пунктів, у 24 – оголошена обов’язкова евакуація дітей в примусовий спосіб.

– У шести населених пунктах нашої громади наразі проживає 143 дитини. Громада функціонує, живе. У деяких населених пунктах відкриваються магазинчики, гуманітарна допомога надається, магазини та пошта працюють, – додає начальник СВА.

Автобусне централізоване сполучення на території громади поки що відсутнє.

– Ми домовилися з гуманітарною місією «Проліска» про соціальні автобуси, по середах та п’ятницям вони працюють. Враховуючи великий попит на них, ми вирішили паралельно для перевезення людей використовувати автобус, який ми отримали від партнерів з Австрії, – каже Шаповал.

Раніше ми писали про те, як працюють комунальники у Вільхуватській громаді.

Автор: Ксенія Карпенко