У селищі Високий відкриють ще одну будівлю амбулаторії

10.05.2024 12:48 Високий
Фото: КНП «Центр первинної медичної допомоги №1 Харківського району» Фото: КНП «Центр первинної медичної допомоги №1 Харківського району»

У селищі Високий закінчують ремонт другої будівлі місцевої амбулаторії. Там прийматимуть вузькопрофільні лікарі, за консультаціями до яких наразі місцеві їдуть до Харкова.

У вересні минулого року в селищі Високий відкрили амбулаторію після капітального ремонту в будівлі, де раніше розташовувалася поліклініка. Наразі там завершують ремонт ще однієї будівлі амбулаторії.

– Відкриття ще однієї будівлі амбулаторії надасть можливість сімейним лікарям перебувати в більш комфортних умовах, оскільки наразі працюємо у дві зміни, не вистачає кабінетів. Плюс запропонуємо робочі місця для вузькопрофільних лікарів. Одразу після відкриття готові працювати гінеколог, психолог та дерматолог. Перемовини ведемо з хірургом. Є вакансії для кардіолога, гастроентеролога тощо. Вони прийматимуть двічі на тиждень, раз на тиждень чи раз на два тижні, все залежатиме від попиту. Фахівцям будуть запропоновані зручні кабінети зі всіма необхідним, аби вони могли вести повноцінний амбулаторний прийом людей, – каже генеральний директор КНП «Центр первинної медичної допомоги № 1 Харківського району» Олексій Болгов.

За його словами, наразі височанці на прийом до вузькопрофільних лікарів здебільшого їздять у Харків. Загалом у селищі проживає 10–11 тисяч людей, плюс внутрішньо переміщені особи. 90–95 % від цієї кількості людей уклали декларації із сімейними лікарями амбулаторії у Високому.

– З відкриттям другої будівлі амбулаторії покращиться обсяг медичної допомоги. З’явиться можливість виявляти на більш ранньому етапі розповсюджені хвороби, зокрема онкологічні та гінекологічні. Тепер у найбільш короткий термін зможемо відновлювати працездатність населення, яке звертатиметься по медичну допомогу. Плюс, звісно, це економія часу для людей, – пояснює Олексій Болгов.

Як повідомив перший заступник Височанського селищного голови Іван Михайличенко, будівля готова на 95 %. Орієнтовно всі роботи мають завершитися до середини червня.

Нагадаємо, шпиталь на колесах прийматиме пацієнтів у віддалених селах Лозівської громади.

Автор: Савелій Мякушко