У Вовчанську окупанти організували показову роздачу гумдопомоги

23.03.2022 18:57 Вовчанськ

У Міністерстві оборони України розказали про «гуманітарну місію», яку демонстрували російські військові в тимчасово окупованому Вовчанську Харківської області.

За інформацією Міноборони, на Слобожанському напрямку, в місті Вовчанськ, окупанти, демонструючи таку собі «гуманітарну місію» російської федерації, організовували показову роздачу так званої «гумдопомоги» місцевим мешканцям. Допомогу видавали під особистий підпис та за наявності паспорта громадянина України.

Нагадаємо, українська сторона неодноразово намагалася доставити гуманітарний конвой у Вовчанськ. Проте ворог часто діє підступно і порушує домовленості щодо узгоджених «зелених коридорів». Кілька днів тому в таку пастку потрапили п’ять водіїв та один медик, які везли допомогу до Вовчанська. 21 березня їх удалося визволити з полону окупантів. 

Окрім цього, у відомстві зазначили, що росія продовжує розглядати можливість оточення окремих угруповань військ Збройних Сил України для висування чергових ультиматумів під час переговорного процесу. Водночас російські окупанти, на порушення норм міжнародного гуманітарного права, не припиняють вогнем артилерії, ударами ракет та авіації цілеспрямоване знищення інфраструктури міст, а хаотичне мінування місцевості та знищення сільськогосподарської техніки ставить під загрозу початок посівної кампанії в окремих регіонах України.